BU UYGULAMA ESNAFLARIMIZI ZORA SOKAR

Şu günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülmeye başlanan kanun teklifinde yer alan Kara Paket ve Kapalı Dolap uygulaması hakkında Bakkallar Bayiler ve Şekerciler Odası Başkanı Şeref Özsoy Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi haber ekibine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

BU UYGULAMA ESNAFLARIMIZI ZORA SOKAR

Bakkallar Bayiler ve Şekerciler Odası Başkanı Şeref Özsoy, KaraPaket ve Kapalı Dolap uygulamasının meclisten geçtiği takdirde özellikle küçükesnafları zor durumda bırakacağını ve uygulamanın kanun teklifindençıkartılmasını istediklerini dile getirdi.

“KÜÇÜK ESNAFIMIZINGÜNLÜK CİROSUNUN YÜZDE 60’INI SİGARA HASILATI OLUŞTURMAKTADIR”

Bu uygulamanın kanun teklifinden çıkması gerektiğinibelirten Özsoy, “Bu durum kayıt dışı vergi kaybına yol açacak kaçak sigarasatışını attıracaktır. Milletvekillerimizden bu konuya önem vermeleriniistiyoruz. Küçük esnafımızın günlük cirosunun yüzde 60’ını sigara hasılatıoluşturmaktadır. Kara paket ve kapalı dolap içinde satılacak olan sigarasatışının kanun teklifinden çıkartılmasını esnaf ve sanatkârlara yardımcıolunmasını istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

Şeref Özsoy konuşmasına TESK (Türkiye Esnaf ve SanatkârlarKonfederasyonu) genel başkanı Bendevi Palandökenin sözlerini hatırlatarak devametti. “Genel Başkanımız, mecliste görüşülmeye başlanan Kara Paket ve KapalıDolap uygulamasının esnafı zora sokacağını ve ülke genelinde 200 bini aşansigara satan bayilerin sesine mutlaka kulak verilmelidir” dedi.

“KAÇAKLA BİRLİKTEVERGİ KAYBI DA ARTACAK”

Bakkallar Bayiler ve Şekerciler Odası Başkanı Şeref Özsoy, TESKGenel Başkanı Bendevi Palandökenin, “Bu uygulama kaçağı artıracak, esnafa ekmaliyet getirecektir. Enflasyon canavarıyla mücadele eden esnafımız ayın sonunuzor getiriyor. Bu uygulamalar esnafın gelirini daha da düşürür. TümMilletvekillerimiz küçük esnafın durumunu çok iyi inceleyip kararvermelidirler. Çünkü kaçağın artması beraberinde vergi kaybını da getirecektir'şeklinde konuştuğunun altını çizdi.

HABER-FOTO: MERTPOLAT

 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15