Bu yıl açılacak mı?

Kahramanmaraş'ta 2007 yılında temeli atılan ve proje değişiklikleriyle açılması uzayan söz konusu yolun bu yıl tamamen trafiğe açılıp açılmayacağı merak konusu oldu.

Bu yıl açılacak mı?

Doğu’yu İç Anadolu’ya, Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak yol statüsünde olan Kahramanmaraş-Göksun yolu, yapılmasıyla birlikte adeta Kahramanmaraş’ın tarihini değiştirecek ancak 12 yıldır yolun yapımı tamamlanamadı.

Dönemin Valisi Mehmet Niyazi Tanılır’ın girişimi ile 2007 yılında Özel İdare bütçesinden temeli atılan ve daha sonra proje değişikliğine gidilerek 12 tünel 4 viyadüğe çıkan söz konusu yol, bölgeye gelen bakan ve siyasiler tarafından 2011, 2014, 2016 ve son olarak 2019 tarihinde açılacağı müjdelenmişti.

Her açılmaya yakın tarihlerde proje değiştirilerek yolun standardı yükselirken, şu anda Hasancıklı ile Fırnız arasında bulunan 5 tünelin tümünün delme işlemi gerçekleştirildiği, beton kaplama işlemlerinin devam ettiği ve ödeneklerin gelmesi durumunda yolun bu yıl sonunda karayollarına teslim edileceği öğrenildi. Göksun yolu tamamen bittiğinde yapılan 14 tünelde toplam 47 km tünel geçişi olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15