'BUCAK TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA GİDİYOR'

Türkiye Boks Federasyonu 2018 yılı faaliyet programında yer alan Büyük Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası 2. Grup müsabakaları 30 Ekim – 03 Kasım 2018 tarihlerinde Mersin- Erdemli ilçesinde gerçekleştirildi.

'BUCAK TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA GİDİYOR'

27 İlden sporcuların mücadele ettiği 2. Grupmüsabakalarında 52 kg da mücadele eden İlimizin başarılı Boksörlerinden HalilBucak kendi kilosunda birinci olarak 07-22 Aralık 2018 tarihinde Balıkesirilinde düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasına katılmayı hak kazandı. ŞampiyonayıBoks Milli takımı ile anlaşmalı Kübalı hoca Reimundo Zamara Nunez de izledi.

KÜBALI HOCASPORCULARI TAKİP ETTİ

Türkiye Boks Federasyonu tarafından 3 gruptagerçekleştirilen Türkiye ferdi boks şampiyonasını yakın takibe alan sözleşmeli millitakım hocası Reimundo Zamara Nunez yaptığı açıklamada, Türkiye’de iyiboksörlerin bulunduğunu bunları izleme fırsatı bulduğunu ifade ederek,“Gruplarda yapılan tüm maçları izleyip fikir edineceğim ve Fransa’nın başkentiParis’te yapılacak olan 2024 Paris Olimpiyatları öncesi milli takımaçağrılabilecek sporcuları belirleyeceğim. Hem dünyada, hem Avrupa’da ve hem deTürkiye’de son yıllarda iyi boksörler ortaya çıktı. Biz daha iyilerini günyüzüne çıkartmak için çalışacağız. Her maçı titizlikle izleyip 2024 ParisOlimpiyatlarına hazırlanmak üzere karar verip iyi bir milli takım kadrosuoluşturacağız. Olimpiyatlar öncesi federasyon bize çok büyük destek sağlıyorfederasyon yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

KABAKCI’YI ZİYARETETTİ

Başarılı boksörümüz Halil Bucak, Antrenörü Ömer Köse,Boks İl Temsilcisi Bekir Türkoğlu ve Başarılı Boksörlerimizden Tayyar TürkoğluGençlik ve Spor İl Müdür Ali İhsan Kabakcı’yı makamında ziyaret ettiler.Ziyarette elde edilen başarıdan duyduğu memnuniyeti belirterek katılacağıTürkiye şampiyonasında başarılar diledi. (HABER:İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15