Bugün Ve Sıradışına İngiltereden Özel Misafir

İngiltere Kahramanmaraşlılar Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ali Kılınç ve yönetim kurulu üyeleri, Gazetemiz Kahramanmaraş’ta Bugün ve Yüzbaşıoğlu Medya organizasyon tarafından finanse edilen Yaşam Dergisi olan Sıradışı’nı ziyaret edip görüş alışverişinde bulundular.

Bugün Ve Sıradışına İngiltereden Özel Misafir

Hayatını İngiltere’de sürdüren Kahramanmaraşlıları bir araya getirmek amacıyla, “İngiltere Kahramanmaraşlılar Derneği” adıyla yeni bir sivil toplum kuruluşu oluşturan Ali Kılınç, “İngilterede farklı farklı birçok Kahramanmaraş dernekleri var; Elbistanlılar derneği, Karahasanuşaklılar derneği gibi. Biz hepsini bir çatı altında toplamak istedik. Bir toplum olarak birlik ve beraberlik içinde olalım istedik. Burası siyasi bir kurum değil, dolayısıyla ayrım yapmadan kardeşçe birbirimizi kucaklayıp tanımak istedik ve bu amaçla derneğimizi kurduk. Bu arada derneğin ismi yanıltmasın. Sadece derneğin yönetimi Kahramanmaraşlılardan oluşmaktadır, ancak biz herkese kapılarımızı açıyor ve herkesi bekliyoruz. Özellikle siyasetten uzak eğitim ve kültürel faaliyetleri olan, çocuklarımıza eğitim, Erkek ve kadınlarımıza sosyalleşme imkanı sunan bir dernek olmak için çalışıyoruz” dedi.

Başkan Ali Kılınç yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş ait bütün derneklerin ve kuruluşların tek tek ziyaret edilerek görüşlerinin alınacağını dile getirdi. ilk amaçlarının Kahramanmaraş ya da çevresine Londra’dan direk uçuş için THY yetkilileri ile bir an önce görüşmek olduğunu söyledi.

İngiltere Kahramanmaraşlılar Derneğinin bütün Kahramanmaraşlılara ve katkı sağlayacak herkese açık olduğunu dile getiren Kılınç, bu derneğe katılmak ve katkı sağlayarak herkese açık olduğunu dile getiren Kılınç; Kahramanmaraş ile ilgili projesi olan, söyleyecek bir sözü herkesin kendisine ulaşıla bilineceğini söyledi. Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi Genel Müdürü, Yüzbaşıoğlu Medya – Sıradışı Yayın Kurulu Müdürü Pınar Yüzbaşıoğlu, Bütün Kahramanmaraşlıların tek yumruk olarak bir arada olması gerektiğini ifade etti. Fikir Alışverişlerinin ardından Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi Genel Müdürü, Yüzbaşıoğlu Medya – Sıradışı Yayın Kurulu Müdürü Pınar Yüzbaşıoğlu’na İngiltere Kahramanmaraşlılar Derneği Yönetim Kurulu adına plaket takdim edildi.

(HABER VE FOTOĞRAF: MUSTAFA KÖMÜ)

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15