Büyükşehir de tasarruf dönemi!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, belediyede tasarruf dönemi başlattı. Daire başkanlıklarının sayısını azaltan Güngör, Belediyede 100'e yakın kiralık aracında iadesini yaptırdı.

Büyükşehir de tasarruf dönemi!

Geçtiğimiz gün basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündemde yer alan konular üzerine konuşan Güngör, tasarruf tedbirleri kapsamında Büyükşehir belediyesinde yapılan çalışmaları anlattı.  

Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır ama yönetimin gerektirdiği unsurlar bellidir diyen Güngör, ''Bu sana göre, bana göre ona göre değişiklik değildir. Bizim burada yapmak istediğimiz ilk değişiklik, Büyükşehir Belediyemize uygun bir teşkilat şeması oluşturmaktır. Bazı birimlerin, bazı birimlerle birleştirilmesi gerektiğini gördük. Onu da meclis toplantımızda görmüştünüz. Mesela 2 Şube müdürlüğüne  1 daire başkanı olmaz. 2 müfettişe bir teftiş kurulu başkanı olmaz. Yani bir daire başkanlığı kuruyorsanız, onun görev alanı şube müdürlüğünün de belli bir ölçekte olması gerekir. Birbirine benzeyen daireleri birleştiriyoruz. Eğer böyle iki şubeye bir daire başkanlığı şekilde varsa bunları da başka birimlere aktararak revizyon yapıyoruz. Aktif olmayan daire başkanlıklarını kapattık. Şu anda yoğun bir gündem var. Ancak bu hafta içerisinde teşkilatı son aşamaya getirmiş olacağız'' dedi.

Mazbatayı aldıktan sonra nasıl kaynak yaratacaksınız şeklinde sorular sorulduğunu belirten Güngör, ''Bunun en önemli araçlarından birisi mevcut bütçeyi doğru kullanmaktır. Tasarruf ilkelerine çok riayet ediyoruz. Bu manada yaklaşık 100'e yakın aracı iade ettik. Havuz oluşturduk araçlarla ilgili ve burada da ciddi bir tasarruf oluşturduğumuz gördük. Mümkün olduğunda kaynakları israf etmeyeceğiz. Bu çalışmalarımızı her alanda yapacağız.Kaynak yaratmak içinde çalışacağız proje yapacağız. Ama kaynağımızı da iyi ve etkin kullanarak israf etmeyeceğiz'' dedi.

Ramazan ayında iftar çadırları yerine ihtiyaç sahiplerine yapılacak yardımların arttırılacağını ifade eden Güngör, ''Genel Başkan Yardımcımız Mahir Ünal'ın başkanlığında Parti olarak biz bir toplantı yaptık ve neler yapabiliriz onu konuştuk. Bu sene iftar çadırları yerine, ihtiyaç sahiplerine yardımı biraz farklılaştıralım dedik. Büyükşehir Belediyesi olarak bir çalışma yaparak Ramazan kartı şeklinde bir kart geliştirerek, ihtiyaç sahiplerine yardımları yoğunlaştıracağız. Çadırda güzel, ayrı bir etkisi var ancak bunun daha iyi olacağı kanaatine vardık ve bu yılda bu şekilde ramazan faaliyetlerini farklılaştırıyoruz'' diye konuştu. 

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15