Büyükşehir'den Görme Engellilere Futbol Maçı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 7-14 Ocak Beyaz Baston Dünya Görme Engelliler Haftası münasebetiyle düzenlediği etkinlikte görme engelli vatandaşlar futbol maçı yaptılar.

Büyükşehir'den Görme Engellilere Futbol Maçı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Engelliler ŞubeMüdürlüğü ile 1920 Maraşspor Kulübü organizasyonu ile gerçekleştirilen maçaTBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç ve Gençlik Hizmetleri ve Sporİl Müdürü Ali İhsan Kabakçı da katıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri’ndegerçekleştirilen futbol maçına Türkiye Görme Engelliler Derneği KahramanmaraşŞubesi üyelerinden Duran Türk, Mehmet Özyiğit, Mustafa Çakmak, Muzaffer Alıç,Mehmet Köpo ve Murat Yılmaz’dan oluşan görme engelliler takımı ile 1920Maraşspor’un futbolcuları dönüşümlü olarak 5+1 kadro ile maç yaptılar.

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç veGençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, Engelliler Şube MüdürüMehmet Fatih Akşam’ın yer aldığı görme engelliler takımı maçı 2-0 kazandı.

Gözlere bandaj takılarak oynanılan maç sonrasında TBMMİçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlMüdürü Ali İhsan Kabakçı, Engelliler Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam,futbolculara birer hediye takdim ederek teşekkür ettiler.

Müsabaka sonrasında görüşlerini dile getiren TürkiyeGörme Engelliler Derneği Kahramanmaraş Şubesi Üyesi Mustafa Çakmak; “Böylesineönemli ve anlamlı bir günde bizlere bu hizmeti sunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemize,yanımıza gelerek maçına eşlik eden TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı CelalettinGüvenç’e, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı’ya,  Engelliler Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam’a ve1920 Maraşspor futbolcularına ve teknik heyete teşekkür ediyoruz. Farkındalıkoluşturmak adına çok güzel bir maç oldu” diye konuştu.

İçerisinde zil bulunan futbol topu ve gözlere takılanbandajla oynanan maç sonrasında futbolculara ve misafirlere sahlep ve börekikramında bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15