BÜYÜKŞEHİR DENETİMLERE DEVAM EDİYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi il genelinde denetimlerine aralıksız olarak devam ediyor.Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nca yürütülen denetimlerde öğrenci taşıyan okul servisleri tek tek denetleniyor.

BÜYÜKŞEHİR DENETİMLERE DEVAM EDİYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Zabıta DairesiBaşkanlığı Trafik Zabıta Şube Müdürlüğü tarafından, okul servis aracıişletenleri kanun ve yönetmelikte belirtilen kurallara uygunluğu yönüyledenetleniyor.

Yapılan denetimlere ilişkin bir açıklama yapan DaireBaşkanı Eyüp Karataş: “İlimiz genelinde okul servis taşımacılığı yapanlarısürekli olarak denetime tabi tutuyoruz. Kanun ve yönetmelikler çerçevesincedenetimlerimiz devam ediyor. Öğrenci servis işletenlerin Büyükşehir Belediyesi UlaşımDairesi Başkanlığı’ndan çalışma ruhsatı ve güzergâh belgesi alınmasıgerekmektedir.  Aracın arkasında kırmızı ışıklı ‘dur’ levhasınınolması,  Okul servis araçlarında öğrencilerin yetişebileceği cam veçerçevelerin sabit hale getirilmesi ve araç kapılarının şoför tarafındankontrol edilebilecek şekilde otomatik olması şartı koşuluyor” dedi.

Zabıta Daire Başkanı Karataş, okul servis araçlarınınkapasite üzeri öğrenci almaması, yönetmelikte belirtilen yaş sınırına uyulması,araçların temiz, güvenli ve bakımlı olması, koltuklarda emniyet kemeribulunması, fiyat tarifelerinin görünür bir yerde asılı olması, ilköğretimöğrencileri için rehber öğretmen bulunması,   Servis araçlarışoförlerinin uygun kıyafet giymesi, araç içi aksesuar ve araçla seyahat esnasındamüzik çalınmaması, araçta sigara içilmemesi ve tehlikeli şekilde araçkullanılmaması gerektiğini belirtti. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15