BÜYÜKŞEHİR'İN YOL ATAĞI DEVAM EDİYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, ulaşımda da örnek bir il olması için yol yapım çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini söyledi.

BÜYÜKŞEHİR'İN YOL ATAĞI DEVAM EDİYOR

Göreve geldikleri günden bu yana ulaşıma ayrı bir önem verdiklerinikaydeden Başkan Erkoç, yeni yollar, bulvarlar, alt ve üst geçitler, toplutaşımada dönüşüm ve otoparklar gibi birçok çalışmaya imza attıklarını söyledi.

Başkan Erkoç Kahramanmaraş’ı ulaşımda da örnek bir ilyapmak için gayret ettiklerini ifade ederek: “ Göreve geldiğimiz günden bu yanaKahramanmaraş’ın ulaşımda tıkanan damarları açmak gayretiyle yeni yollar,bulvarlar, alt ve üst geçitler yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. SümbüllüBulvarı, Mehmet Ali Kısakürek Bulvarı, Turgut Özal Bulvarı, Hastane Bulvarıgibi bulvarlarla, Ulucami Tünel kavşak, Karamanlı Kavşağı, AbdulhamithanKavşağı gibi kavşaklarla trafikte bir rahatlama sağladık. Aynı zamanda kapalıotopark araç sayısını iki katına çıkardık.Yapımı devam eden Kuzey Çevre Yolumuz Gaziantep Yolunukuzeyden Kayseri Yoluna bağlayacak. Bu yolumuzun haricinde bir de Güney ÇevreYolu yapacağız. Bu çevre yollarımızın tamamlanması ile tır ve kamyon geçişlerişehir merkezinden bu yollara kayacak. Şu anda Batı Mahallelerimizi şehirmerkezine bağlayacak yeni yol ve köprü çalışmamız da tüm hızıyla devam ediyor.Orasının da tamamlanması ile batı mahallelerimizin şehir merkezine ulaşımı 10kilometre daha kısalmış olacak” dedi.

Büyükşehir’le birlikte bütün şehir olduklarına dikkatçeken Başkan Erkoç: “Büyükşehir olmakla birlikte biz bütün şehir olduk. Kapananbelde belediyelerimiz ve özel idarenin yapacağı çalışmaları da biz üstlendik.Özellikle köyden mahalleye dönen yerleşim birimlerinde çok büyük alt yapı veüst yapı eksikleri vardı. Öncelik sırasına göre bu yerleşim alanlarındaçalışmalara başladık. Mahallelerimiz arasında ulaşımı sağlayan birçok grupyolunda asfalt çalışmalarımızı tamamladık” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15