BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ 13 KASIM'DA TOPLANDI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi gündemin bulunan maddeleri görüşmek üzere 13 Kasım 2018 Salı günü saat 13.30’da toplandı.

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ 13 KASIM'DA TOPLANDI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclis BaşkanvekiliMehmet Akif Kahveci, hafta sonu Hakkari’de meydana gelen mühimmat deposupatlaması sonucu şehit olan askerlerimize taziye dileklerini ileti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardındangündem dışı maddelerin gündeme alınması oybirliği ile kabul edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinde ise gündemin 1.Maddesinden 7. Maddesine kadar olan teklifler Plan ve Bütçe Komisyonuna havaleedildi.

Gündemin 8. Ve 9. Maddeleri ise Plan ve Bütçe Komisyonuile Çevre ve Sağlık Komisyonlarına havale edildi.

Gündemin 10. Ve 11. Maddeleri İmar ve BayındırlıkKomisyonuna havale edildi.

Gündemin 12. Maddesinden 17. Maddesine kadar olanteklifler Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 18. Maddesinde Emlak ve İstimlak DairesiBaşkanlığının İlimiz Onikişubat İlçesi Pınarbaşı Mahallesi6673 ada 1 nolu parsel, 9157 ada 1 nolu parsel, 9158 ada 1 noluparselde kayıtlı taşınmazların satışı ile ilgili teklifi oybirliği ile kabuledildi.

Gündemin 19. Maddesinde Kültür ve Sosyal İşler DairesiBaşkanlığının İlim Yayma Cemiyeti Kahramanmaraş Şubesi ile protokol yapmaküzere Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi HukukKomisyonuna havale edildi.

Gündemin 20. Maddesinden 61. Maddesine kadar olanteklifler İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından İhtisasKomisyon Raporlarının görüşülmesine geçildi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Sıddık Sezal, İmarve Bayındırlık Komisyonu’nda görüşülen tekliflere ilişkin açıklamalar yaparakmeclisi bilgilendirdi.

Meclise katılamayan üyelerin izinli sayılmalarına ilişkinteklifin oybirliği ile kabul edilmesinin ardından Meclis Başkanvekili Kahvecibir sonraki oturumun 16 Kasım 2018 Cuma günü saat 13.30’da devam edeceğiniifade ederek oturuma ara verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15