BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ 2019'UN İLK TOPLANTISINI YAPTI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 2019 yılının ilk toplantısını 8 Ocak 2019 Salı günü gerçekleştirdi.

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ 2019'UN İLK TOPLANTISINI YAPTI

Başkanvekili Mehmet Akif Kahveci başkanlığında toplananKahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi bir önceki meclis tutanak özetininonaylanmasının ardından gündemindeki maddeleri görüştü.

Gündemin 1. Maddesinde Yazı İşleri ve Kararlar DairesiBaşkanlığının Büyükşehir Belediyesi 2019 Yılı Denetim Komisyonu Üye Seçimi ileilgili teklifigizli oyla yapıldı ve yapılan oylama sonucunda Denetim Komisyonu Üyeleri BekirKılıç, Fatih Kiraz, Ramazan Tutlu, Serhat Kolukırık ve Kazım Kılıç’tan oluştu.

Gündemin 2. Maddesinde Yazı İşleri ve Kararlar DairesiBaşkanlığının, Ülkemiz ile Azerbaycan arasında kardeşlik ilişkilerinigüçlendirmek adına Büyükşehir Belediyemizce uygun görülecek bir parka “KarabağParkı” isminin verilmesi ile ilgili teklifi Çevre ve Sağlık Komisyonunahavale edildi.

Gündemin 3. Maddesinden 7. Maddesine kadar olan tekliflerPlan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 8. Maddesinde Mezarlıklar Dairesi BaşkanlığınınMülkiyeti Büyükşehir Belediyemize ait Şeyhadil Mahallesi 3298 ada 2 noluparsele taziye evi yapılmasına ilişkin karar düzeltme talebi ile ilgili teklifiÇevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 9 ve 10. Maddeleri Hukuk Komisyonuna havaleedildi.

Gündemin 11. Maddesinde İmar ve Şehircilik DairesiBaşkanlığının, Pazarcık İlçesi Karaçay Mah. 224 ada 58 nolu parsel ilişkin1/5000 ölçekli Nazım İmar Plan değişikliği ile ilgili teklifi İmar veBayındırlık Komisyonuna havale edildi.

İlave gündem maddelerinde ise gündemin 12. Maddesinden20. Maddesine kadar olan teklifler Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 21 ve 22. Maddeleri Hukuk Komisyonuna havaleedildi.

Gündemin 23. Maddesinde İmar ve Şehircilik DairesiBaşkanlığının Dulkadiroğlu Baydemirli Mah. sınırları içerisinde bulanan ŞehitAdem Ceyhan caddesinin isminin korunması kaydıyla, mevcut caddenin bölünmesiile ilgili teklifi Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 24. Maddesinden 57. Maddesine kadar olanteklifler İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 58 ve 59. Maddeleri Plan ve Bütçe Komisyonunahavale edildi.

Gündemin 60. Maddesinde Park ve Bahçeler Dairesi BaşkanlığınınHobi Bahçeleri Yönetmeliğinde düzenleme yapılması ile ilgili teklifiHukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 61 ve 62. Maddeleri Plan ve Bütçe Komisyonunahavale edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından komisyonraporlarının görüşülmesine geçildi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporlarının görüşülmesisırasında Komisyon Başkanı Sıddık Sezal komisyon maddelerini tek tekaçıklayarak meclisi bilgilendirdi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi BaşkanvekiliMehmet Akif Kahveci bir sonraki oturumun 14 Ocak 2019 Pazartesi günü saat13.30’da yapılacağını duyurarak oturuma ara verdi.


Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15