BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ 9 EKİM'DE TOPLANDI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere 9 Ekim 2018 Salı günü saat 13.30’da toplandı.

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ 9 EKİM'DE TOPLANDI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meclis ToplantıSalonu’nda Başkanvekili Mehmet Akif Kahveci meclisin açılışında, Meclis ÜyesiYasemin Ayranpınar’ın babası Ali Sabancı’nın vefatından dolayı Meclis adınabaşsağlığı mesajını iletti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardındangünden dışı maddelerin gündeme alınmasına ilişkin teklifin oybirliği ile kabuledilmesinin ardından daha sonra gündem maddelerine geçildi.

Gündemin 1. Maddesinde Emlak ve İstimlak DairesiBaşkanlığının mülkiyeti Büyükşehir Belediyemize ait İlimiz Onikişubat İlçesiKaramanlı Mahallesi 8841 ada 5 nolu parselde kayıtlı taşınmazın satışı ileilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 2. Maddesinde Yazıİşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığının DünyaKur'an Okuyor kampanyası neticesinde Hasan BALBABA ve Ali ŞENEL’in  Sudan ülkesine  görevlendirilmeleri ile ilgili teklifioybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 3. Maddesinde Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığının “Veterinerlik İşleri ve Mezbahalar Şube Müdürlüğü” isminindeğiştirilmesi ve çalışma esaslarının belirlenmesi ile ilgili teklifi HukukKomisyonuna havale edildi.

Gündemin 4. Maddesinde İmarve Şehircilik Dairesi Başkanlığının 2018yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri hakkında ki tebliğ doğrultusunda otoparkbedellerinin güncellenmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havaleedildi.

Gündemin 5.Maddesinde Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığının Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı(DOĞAKA) 2018 yılı güdümlü proje desteği kapsamında “Çağlayancerit Ceviz İşlemeve Paketleme Tesisi” projesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonunahavale edildi.

Gündemin 6.Maddesinde Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığının "Türkiye Akıllı ŞehirlerBirliği'nin" kurulması ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 7. MaddesindeKültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının ‘Kahramanmaraş Değerler EğitimiProjesi‘’ ve ‘’Başarıyı Okulla Yakala Projesi’’ ile ilgili protokol imzalamaküzere Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile teklifi Eğitim KültürGençlik ve Spor Komisyonu ile Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 8.Maddesinde Sağlık ve SosyalHizmetler Dairesi Başkanlığının Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ile" protokolimzalanması hususunda Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgiliteklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 9.Maddesinde Emlâk ve İstimlâk DairesiBaşkanlığının Afşin İlçesi Başüstü Mahallesi129 ada 20 nolu parselde kayıtlı 7.202,00 m² tarla vasıflı ''mezarlık alanı''olarak Büyükşehir Belediyemiz adına hibe talebi ile ilgili teklifi. Çevre veSağlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 10. Maddesinden 40.Maddesine kadar olan teklifler İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündem maddeleriningörüşülmesinin ardından komisyonlardan gelen raporların görüşülmesine geçildi.

Komisyon raporlarınıngörüşülmesi sırasında ise İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Sıddık Sezal,komisyonda görüşülen raporların gerekçeleri ile birlikte kararlar hakkındaBüyükşehir Belediye Meclisi’ne bilgiler sundu.

Raporların görüşülmesininardından meclise gelemeyen üyelerin izinli sayılmalarına ilişkin teklifinoybirliği ile kabul edilmesinin ardından Meclis Başkanvekili Kahveci birsonraki oturumun 15 Ekim 2018 Pazartesi günü yapılacağını duyurarak oturuma araverdi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17