ByLock Trafiğini Yönetmiş!

‘ByLock’ trafiğini yönettiği iddia edilen, Kahramanmaraş ve Ceyhan'da hakkında yakalama kararı bulunan zanlı gözaltına alınmasının ardından tutuklandı.

ByLock Trafiğini Yönetmiş!

Alınan bilgiye göre, silahlı terör örgütü FETÖ/PDY’yeyönelik soruşturma kapsamında Osmaniye başta olmak üzere Adana’nın Ceyhanilçesi ve Kahramanmaraş’ta hakkında yakalama kararı bulunan Özal Ç.’nin,Adana’da olduğu istihbaratı üzerine harekete geçen Adana Emniyet MüdürlüğüKaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler,operasyon için düğmeye bastı.

Zanlının, Çukurova’da evini taşıdığı bilgisine ulaşanpolis, Özal Ç.’yi eşyalarını kamyona yüklerken yakaladı. Gözaltına alınan ÖzalÇ.’nin, terör örgütünün gizli haberleşme programı olan‘Bylock’u, Osmaniye’de diğer örgüt üyelerinin cep telefonuna kurulumunusağlayıp, onlara gerekli teknik desteği verip, kentteki ‘ByLock’ trafiğini deyönettiği öne sürüldü.

Farklı kişiler adına düzenlenen 3 ayrı telefon hattıüzerinden ‘ByLock’ kullandığı da tespit edilen zanlı, emniyetteki sorgusunda dahakkındaki suçlamaları kabul etmedi. ‘ByLock’u ilk kez duyduğunu öne sürenzanlı, “Bu programı ne yükledim, ne de kullandım” diyerek kendini savundu.

Ayrıca Osmaniye’deki bir vakıf üniversitesi adına kurulanderneğin denetim kurulunda yer alan Özal Ç., sevk edildiği adliyedetutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner34

banner37