ÇABUKEL: RAMAZAN AYININ AYRI BİR YERİ VAR

İYİ Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Ahmet Çabukel, Ramazan Ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Çabukel, mesajında; Ramazan Ayının, diğer aylar arasında seçkin bir yeri olduğunu ifade etti.

ÇABUKEL: RAMAZAN AYININ AYRI BİR YERİ VAR

Ramazan Ayının Müslümanlar açısından çok önemli bir ayolduğunu, dile getiren İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Çabukel, Ramazanayının diğer aylar arasında seçkin bir yeri olduğunu belirterek; “Çünkü kutsalkitabımız Kur’an bu ayda indirilmeye başlanmıştır. Kur’an da bin aydan dahahayırlı olduğu bildirilen ‘Kadir Gecesi’ yine bu ay içinde kutlanır. Ayrıcainsanın temel ibadetlerinden olan oruç da bu ayda tutulur. Ramazan ayıyardımlaşma ve dayanışma ayıdır. Bu nedenle Ramazan ayı Müslümanlar için enkutsal aydır ve ona on bir ayın sultanı denilmiştir” dedi.

Ramazan ayında oruç tumanın maddi ve manevi birçokfaydasının olduğunu,  aktaran Çabukel,şöyle konuştu: “Oruçlu insan nefsinin aşırı isteklerine ve ihtiraslarına engelolur. Peygamberimiz; ‘Oruç sabrın yarısıdır’ buyurmuştur ve aynı zamanda;’Sabır imanın yarısıdır.’ Hadisi şerifleriyle orucun, imanın dörtte biri olduğubelirtilmiştir. Zenginler oruç sayesinde fakir ve yoksulların durumunu daha iyianlar. Böylece bireyler arasında yardımlaşma, acıma, şefkat ve merhametduyguları gelişir.”

Milletvekili Aday Adayı Ahmet Çabukel, “Birlik beraberliğeher zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Ramazan ayının bunavesile olmasını temenni eder, “Ramazan ayının şahsımız, ailemiz, milletimiz,bütün İslam alemi ve Hemşerilerime hayırlar getirmesini Cenab-ı Allahtan niyazediyorum” ifadelerine yer verdi. (HABER-FOTO:KENAN ONARAN)

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner34

banner37