ÇAKIROĞLU'NDA KAR EĞİTİME ENGEL OLAMIYOR

Son günlerde etkisini gösteren kar yağışları birçok yerde eğitimi olumsuz etkilerken Türkoğlu ilçesine bağlı Çakıroğlu Mahallesinde yarım metrelik kara rağmen eğitim devam ediyor.

ÇAKIROĞLU'NDA KAR EĞİTİME ENGEL OLAMIYOR

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı ÇakıroğluMahallesinde kar yağışı birkaç gündür etkili oluyor. Kar kalınlığının yarımmetreye ulaştığı mahalle yolunun kapanmaması için Kahramanmaraş BüyükşehirBelediyesi çalışmalarına devam ediyor. Ancak yükseltinin 1300 metreyi bulduğuyol güzergâhında yağışların devam etmesi ve buzlanma sebebiyle zaman zamanulaşım aksayabiliyor. Bu durumdan en çok mahallede görev yapan öğretmenleretkileniyor. Özellikle sabah saatlerinde buzlanma sebebiyle araçların yoldakalmasında iş yine öğretmenlere düşüyor. Araçlarından inen öğretmenlerden kimiaraç lastiklerine zincir takarken kimisi de aracı itiyor. Ve Türkoğlu ilçesineyaklaşık otuz kilometre uzaklıktaki mahalleye ulaşım böylecesağlanıyor. Tüm bu zorluklar ise kar ve soğuğa rağmen Çakıroğlu  İlkve Orta Okulunda öğrenim gören 170 öğrencinin derslerinden geri kalmaması için.

 

Çakıroğlu DerneğindenÖğretmenlere Teşekkür

Çakıroğlu Derneği Başkanı Muhammet Kamalak, sosyalmedyadan öğretmenlerin fotoğraflarını paylaşarak, teşekkür etti. Paylaşımda ;"Bu insanları tanıyor musunuz?  Hiçbiri bizim köylü değil amabizim köye gelmeye çalışıyorlar. Onlar köyde görev yapan öğretmenler, bizimgeleceğimiz olan çocuklarımız eğitimlerinde geri kalmasın diye kar da kışta köyegelmek için uğraşıyorlar. Öğrencilerimizin eğitim öğretimini aksatmayan cefakâröğretmenlerimize çok teşekkür ederim." ifadelerine yer verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15