ÇALIŞTAY VERİMLİ GEÇTİ!

Kahramanmaraş'ı yeniden hayal etmek çerçevesinde düzenlenen çalıştaylara bir yenisi daha eklendi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin katılımı ile Tarım'ın talep ve sorunları masaya yatırıldı.

ÇALIŞTAY VERİMLİ GEÇTİ!

AK Parti Genel BaşkanYardımcısı Mahir Ünal, Milletvekilleri ile birlikte yaptığı çalışmalarlaSağlıktan Çevre Şehirciliğe, Kültürden Tarım'a bir çok alanda Kahramanmaraş'taçalıştaylar düzenlenmesine öncülük ediyor.

Çeşitli alanlardadüzenlenen çalıştaylar ile Kahramanmaraş'ta Bakanlar, İş Adamları, ünlü isimlerçalıştaylarda bir araya gelerek sektörlerin sorunlarını, taleplerini masayayatırarak, çözüm ve gelişim yolları için adımlar atıyorlar.  

Doğu Akdeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğündedüzenlenen Tarım Çalıştay'ına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal,Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı ÖmerOruç Bilal Debgici, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir,Celalettin Güvenç, İmran Kılıç, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, AK Partiliİlçe Başkanları, ilgili kurum müdürleri ve protokol üyelerinin katılımı ilegerçekleştirildi. 

Çalıştay sonrası basın mensupları ile bir araya gelen Tarımve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptığı açıklamada, ''Ben göreve ilkgeldiğimde 81 ili gezme hedefi koydum. Buraya ilk defa geliyorum. İnsanıyla vetoprağıyla çok güzel bir şehirdir'' dedi.

Pakdemirli, ''Biz burada bütün bürokratlarımızı alıyoruz.Birkaç gün öncesinden gelip şehrin problemlerini görüyorlar. Biz gelmedenbirçoğunu çözüyoruz. Geldiğimizde ise şehre müjdelerimizle geliyoruz. BuVatandaş’a ve üreticiye yakın olmanın bir yoludur. Tabi bu süreklisürdürülebilir bir durum değildir. Birçok problemin Ankara’ya varmadan yoldabize ulaşmadığını, çok ufak problemlerin genelde çözülebildiğini görüyoruz.İlerleyen zamanlar da bunla ilgili çalışmalarımızı göreceksiniz'' dedi.

Her şehri dolaştığında bütün sektör temsilcileri, üreticilerve çiftçilerin çok memnun ayrıldığını Belirten Pakdemirli, ''Hemençözebileceğimiz problemler ve yapısal problemler mevcut. iş planlarımızıanlattıkça, çözüm önerilerimizi anlattıkça bir ortak akılda buluşuyoruz. Bugünçok verimli bir çalıştay geçirdiğimizi düşünüyorum'' ifadeleri ile sözlerinitamamladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ise yaptığıaçıklamada, ''Ben sayın bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuzgeçtiğimiz yıl 30 ekim'de yine bir Tarım Çalıştay'ı gerçekleştirmiştik.Çalıştay'da sektörün talepleri, istekleri, sorunlarını almıştık. Bunların büyükoranda çözüldüğünü gördük. Talep ve sorunları sayın bakanımıza ilettik.Bakanımız bugün bütün genel müdür, bakan yardımcısı, bölge müdürleri hepsi ilegeldi. Saha'da bütün sorunları dinledi'' dedi.

EXPO ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ünal, ''Biliyorsunuzbugün bir çalışmamız daha vardı. Sayın Bakanımız Kahramanmaraş'a bir müjdeverdi. EXPO 2023 Kahramanmaraş'ta gerçekleşecek. Ayrıca BakanımızKahramanmaraş'a 10'a yakın müjde açıkladı. AK Parti Hükümetleri planlı vesistematik bir şekilde halkın içinde halkın ihtiyaçlarını birinci elden alan veçözen bir hükümet olarak yoluna devam ediyor.Bize diyorlar ki, 16 yılda 13seçimi nasıl kazandınız? Ee işte böyle kazandık. Milletin emrinde ve hizmetindebakanı ile genel başkan yardımcısı ile belediye başkanı ile milletin ta kendisiolarak çalışıyoruz.'' ifadeleri ile sözlerini tamamladı.

HABER-FOTO: ÖMERFARUK SALMAN

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15