CAN 'BİZ NE DERSEK O OLUR'

Kırklarelispor kulübü Başkanı Volkan Can Kahramanmaraşspor maçı sonrasında açıklamada bulundu.Geçtiğimiz hafta boyunca yaptığı açıklamalara dikkat çeken Başkan Can “Ben Kahramanmaraş deplasmanından mutlak suretle galibiyet alacağımıza inandığımı belirtmiştim. Çok şükür ki futbolcu kardeşlerim de beni yanıltmadı” dedi.

CAN 'BİZ NE DERSEK O OLUR'

Özellikle er ya da geç Kırklarelispor’un çıkışyakalayacağına inandığını sürekli olarak belirttiğini ifade eden Başkan Cantakım olarak hangi düzeyde olduğunu bildiğini söylerken rahatlıklakonuşabiliyorum bu takımın asıl yerinin burası da olmadığını söyledi.

Kahramanmaraşspor’un ligin ciddi takımlarından olduğunubelirten Başkan Can “Futbolda dün yoktur diye bir laf var. Bu gerçek anlamda daçok önemli. Biz sadece çıkıp iyi futbol oynayıp galibiyeti hedefledik. Bu maçasadece puan hedefiyle çıkmış olsaydık inanın ki maçı kaybederdik. Maçı daha çokisteyen takım biz olduk ve kazandık. Bundan sonra ki süreç bu anlamda çok dahafazla önem taşıyor. Deplasmanda kazanmanın önemi kendi sahanda kazanmaya devamettiğinde daha da önemli bir hale geliyor. Bundan sonra kendi sahamızdaoynayacağımız iki maçımız var. Bu maçları aldığımız takdirde ligde önemli birkonuma gelebiliriz. Ligin ilk yarısını ilk on takım arasında bitirmeolasılığımız bir hayli yüksek. Özellikle bundan sonraki maçlarda çok dahadikkatli olup puan kaybı yaşamamamız gerekiyor. Kendi sahamızda oynayacakolmamız avantaj olduğu kadar dezavantajda. Biz her ne hikmetse kendi sahamızdabir türlü hava yakalayamadık. Bu hafta sonu Sivas Belediyespor maçını daaldığımız takdirde ligin alt sıralarıyla olan farkı biraz daha artıracağımızıdüşünüyorum. Alt sıralardan ne kadar uzaklaşırsak bizim için o kadar iyi olur.Futbolcu kardeşlerimde üzerlerinde olan şansızlığı da atmayı başardılar. Şimdisahaya daha özgüvenli bir şekilde çıkıyorlar” dedi.

“GÜCÜMÜZÜ BİRLİĞİMİZDEN ALIYORUZ”

Futbolda inişli çıkışlı dönemlerin olmasının doğalolduğunu belirten Başkan Can ancak iniş dönemlerini çok az hasarla atlatmakgerektiğini belirtti. Uzun soluklu bir maç programları olduğunu belirten BaşkanVolkan Can “Lige iyi de başlasan kötü de başlasan o istikrarı sürekli olarakdevam ettirmenin imkanı yok” dedi.

İstikrarın her spor dalında önemli olduğuna vurgu yapanVolkan Can “Ligi maraton koşusu gibi düşünmek gerekiyor. Hızlı başlayıncasonunu getiremiyorsun, yavaş başlayınca da zirveyle olan bağlantını çabukkaybediyorsun. Tempoyu kısacası iyi ayarlamak gerekiyor. Tabii ki futbolda butemponun oluşmasında ki başlıca etkenlerden birisi de maddi olanaklar. Maddiimkanları olan kulüpler lige daha geniş kadro kurarak giriyorlar. Sakatlıkları,cezalı olanları takım içerisinde daha çabuk değiştirebiliyorlar. Kısacasıalternatif isimlerin çokluğu özellikle zorlu süreçte büyük avantaj sağlıyor.Bunların her kalemi de ciddi para kaynağı demek. Bizler maalesef ki kadromuzuçok geniş tutamıyoruz. Bizler lige başlarken mümkün mertebe nokta atışı yaparaktransferlerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Elbette yanıldığımız oyunculardaoluyor bu durumda bizleri fazlasıyla etkiliyor. Fazlasıyla umut bağladığın veözellikle o oyuncu üzerine kadronu kurmaya çalıştığında sıkıntı daha da büyükoluyor. Çok şükür ki son yıllarda çok fazla yanılgıya düşmeden maksimum faydasağlayan oyuncularla yolumuza devam ettik. Oyuncu kalitesin önemi de bir haylifazla. Bazen alıyorsunuz bir önceki sezon harikalar yaratmış ama sizde hiçbirşey yapamıyor. Bunda ana sebebi kan uyuşmazlığı kısacası sisteminize uyumsağlayamıyor. Ancak bir bakıyorsunuz iki, üç sezondur çok fazla bir iş yapmamışbir oyuncu sizde parlayıp yoluna devam ediyor. Kısacası tamamen şansa bağlı birdurum!Tabii ki bir de oyuncunun karakteristik yapısı çok önemli. BenceKırklarelispor olarak en büyük avantajımız piyasa da futbolcusuna borcu olmayanender kulüplerden birisi olmamız. Piyasanın içerisinde yer alan futbolcular dabu konuları birbirleriyle konuşuyorlar. Öyle futbolcular var ki verilen 300lira yerine senin 200 liranı tercih ediyor. Nedeni belli iki yüz liranıntamamını Kırklarelispor’a gidersem alırım. Öbür tarafta 300 liraya imza atamdaelime sadece 100—150 lira geçeceğini biliyorlar. İşte Kırklarelispor’umuzundurumu aslında bu. Biz bugüne kadar ne kadar vaat ettiysek onu yerine getirdik.Ne yukarısı olmuştur ne de aşağısı. Küçük bütçeli bir takım olduğumuz için deiçimizdeki dengeleri korumak zorundayız. Hedefimiz şuan itibariyle ligin ilkyarısında en azından ilk 10 sıranın içerisinde yer alabilmek. Çok zor birihtimal değil. Kendi sahamızda iki maç üst üste oynayacağız bunları aldığımıztakdirde otomatikman seni oralara atacak. Takımımızın oyuncu kalitesinin benher zaman için iyi olduğunu belirtiyordum. Bizim tek şansızlığımız serigalibiyetler alamamaktı. Şimdilik iki maçı kazanarak bir seriye başladık. Buseriyi 4-5 maça çıkartabilirsek ligin ilk yarısını istediğimiz yerdetamamlayabiliriz” dedi. (HABER: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15