Çanak; “camiamız günden güne büyüyor”

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kahramanmaraş Şubesinin yeni hizmet binası düzenlenen törenle açıldı.

Çanak; “camiamız günden güne büyüyor”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör İsmet paşa Mahallesi Hükümet Caddesi Beyzade Apartmanı 6.cı kattaki açılış töreninde yaptığı konuşmada, merkezi ve yerel yönetimlerin spora gereken önemi vermeleri gerektiğini söyledi.

TÜFAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak ise açılış konuşmasında yaptığı açıklamada, Ramazan Gününde spor camiasının paydaşları ile bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, Mübarek Ramazanda bir arada olmak bizleri mutlu ediyor. Burada TÜFAD’ımızın yeni binasının açılışını gerçekleştiriyoruz. Bundan önce 10 yıl boyunca Gençlik spor İl Müdürlüğüne bağlı Stadyum altında yer aldık. Günden güne büyüyen TÜFAD ailesine sığmadığımız için yeni bina arayışına girdik. Bugünde açılışı nasip oldu. İnşallah bu dernekte Kahramanmaraş Futboluna saygıyla Türk Futboluna hizmet edeceğiz. Katılımlar için TÜFAD Ailesi olarak çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

“tüfad’ı sizlerle tanıdık” 

Kahramanmaraş’ta TÜFAD’ın olduğunu yeni duyduğunu ifade eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Yeni binanın Kahramanmaraş’a hayırlı olmasını temenni etti. Sinevizyon gösterisinde TÜFAD’ın eğitim camiası olduğunu ifade eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Camiayı tanımaktan mutlu olduğunu ifade ederek, "Bizler sivil toplum hareketlerinin yaygınlaştığı dünyamızda spor ile sivil toplum hareketlerini beraber görmek, bir dernek çatısı altında spora hizmeti veren antrenörlerimizin rahat çalışabileceği ortamlara kavuşmasından mutluluk duyuyoruz. Belediyeler, merkezi bütçeli kuruluşlar gibi ildeki sporun gelişmesi için elindeki kaynakları seferber etmeye çalışıyorlar. Eğitim her konuda olduğu gibi sporda da çok önemli. Antrenörlerimiz bu konuda fedakarca, özverili bir şekilde üzerlerine düşenleri yapmaya çalışıp, aileler üzerinde de etkili olarak sporcuları hem günümüze, hem de geleceğe hazırlamaya çalışıyorlar" ifadelerini kullandı.Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş'ta sporu geliştirmeye yönelik olan bütün faaliyetlerde olduğu gibi hizmete açılan derneğin Kahramanmaraş’ta spor için güzel şeyler yapacağına inandığını kaydetti.

Geniş Katılım Oldu

TÜFAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak ise sporun yerelde desteklenmesi gerektiğini belirterek, açılışı yapılan hizmet binasının Kahramanmaraş’a ve Kahramanmaraş sporuna hayırlı olması temennisinde bulundu. Törende, hizmet binasına destek verenlere plaket takdimi yapıldı.

Törene, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, 

TÜFAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak, ASKF Kahramanmaraş Başkanı Ergün Önal, TFFGHD Başkanı Ali Karadutlu, İl Hakem Kurulu Başkanı Nusret Deniz, TFF İl Temsilcisi Ali Kazancı, Saha Komiserleri Başkanı Fatih Dağ, TÜFAD Antrenörleri, Spor Paydaşları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, davetliler katıldı.(HABER VE FOTOĞRAF: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15