“Çanakkale Zaferi İnsanlık Onuru İçin Verilmiş Bir Savaş!”

Milliyetçi Hareket Partisi Onikişubat ilçe Başkanı Müfit Dal, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“Çanakkale Zaferi İnsanlık Onuru İçin Verilmiş Bir Savaş!”

Dal yayımladığı mesajda; “Çanakkale zaferi hüzünlü bir zafer olarak geçer. Bunun sebebi de kahraman Türk askerinin bu zaferi kazanırken ne fedakarlıklar yaptığını ve ne zor şartlar altında çarpıştığını bilmemizdir. İnsanlık onuru için verilmiş bir savaş olduğu ortadadır. Çanakkale savaşında sadece silahlı mücadele yoktur, insanlık onuru mücadelesi de vardır. Kahraman Mehmetçik, düşmana insanlık dersi de vermiştir.

Kahraman Türk askeri bu savaş sırasında yaraladığı düşman askerlerini sırtına alıp cephe gerisine götürmüştür. Kadın, erkek, yaşlı, çocuk demeden tüm insanımız bu savaşta bir şekilde rol almış ve vatanı canı pahasına savunmuştur. 250 bin insanımız bu savaşta şehit düşmüştür. Bizler bugün ülkemizde bağımsız ve refah bir şekilde yaşayabiliyorsak o insanların canını feda etmesi sayesindedir. Bizim bu şekilde yaşayabilmemizde cephede mermiyle çarpışan insanımızın da cephe gerisinde çorap ören kadınımızın da rolü vardır. Çanakkale toprakları milyon şehidimizin kanı ile sulandı. Nice çocuklar yetim, nice kadınlar dul, nice analar evlatsız kaldı. Çanakkale azmin,  fedakarlığın, onurun zaferidir. Bağımsızlığın ve özgürlüğün direnişin zaferidir. Atalarımıza ne yapsak haklarını ödeyemeyiz. Bu yüzden de onların kemiklerini sızlatmayacak şekilde yaşamalı, onların bize bıraktığı toprak, bayrak, vatan gibi kutsal değerleri kanımızın son damlasına kadar korumalıyız.

Zaferimizin 104.yılında tüm vatan sevdalası şehitlerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı. (HABER: YAŞAR ERİKLİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15