Çarşı Pazar’da İndirimli Günler Başladı

Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve STK’lar işbirliği ile şehirde Çarşı Pazar Şenliği başladı.

11 – 17 Ekim tarihlerinde şehir genelinde faaliyet gösteren esnaflar ürünlerinde yüzde 46 varan indirimler yapacak. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve STK’lar işbirliği ile şehirde Çarşı Pazar Şenliği başlıyor. Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda, MÜSİAD, TÜMSİAD ve KMESOB üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilecek şenlikte 46 sektör yer alacak. 11 – 17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek şenlik kapsamında ürünlerde yüzde 46’ya varan indirimler yapılacak.

Organizasyona ev sahipliği yapacak olan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, Büyükşehir Belediyesi, Sivil Toplum Kuruluşları (STK), odalar ve yüzlerce firmanın katılımı ile düzenleyeceği kampanyada büyük oranda indirimlerin yapılacağı alışveriş günleri bugün itibarı ile 7 gün boyunca sürecek. KMTSO Meclis Üyesi Ercan Aycan’ın ortaya koymuş olduğu fikir doğrultusunda hayata geçirilen ve 7 gün boyunca sürecek alışveriş günlerinde 46 sektörde %46’ya varan indirimli ürünler Kahramanmaraşlılarla buluşuyor. Kahramanmaraş'ta ilk kez düzenlenecek olan etkinlik hakkında bilgi veren KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun, bu etkinliği geleneksel hale getirerek her yıl düzenlemeyi planladıkların söyledi.

“ÇARŞI PAZAR'DA 46 SEKTÖRDE YÜZDE 46’YA VARAN İNDİRİM”

Başkan Zabun açıklamasında: "Bugün, şehrimizde alışveriş ve festival kültürünün gelişimine öncülük etmek adına, daha modern ve gelişmiş Kahramanmaraş için; perakende sektörümüzün ve özellikle ana omurgayı oluşturan esnaflarımızın ekonomik aktivitelerinin güçlendirilmesinin şart olduğu kanaatiyle, 'Çarşı Pazar’da şenlik var' teması ile bir kampanya başlatıyoruz." dedi.

Amaçlarının Kahramanmaraş halkını indirimli ürünlerle buluşturarak, kentin ticari hayatına canlılık katmak olduğunu belirten Başkan Zabun, "Öncelikle bu etkinliğin hayata geçirilmesinde büyük payı olan meclis üyemiz Ercan Aygün’e ve onun öncülüğünde bu kampanyaya destek veren tüm esnaf ve tüccarlarımıza çok teşekkür ediyorum. İlgili meslek komitelerinin katılımı ile bir organizasyon kurulu oluşturdular. Bu organizasyonu düzenlemek için büyü bir çaba sarf ettiler. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası olarak tek amacımız var o da; kadim kentimizin gelişiminde öncü olmak, insanımıza daha modern, daha güçlü bir şehir ve daha yüksek bir yaşam kalitesi sunmak. Birçok sektörde dünyanın önemli üretim merkezlerinden birisi haline gelen Kahramanmaraş, bu anlayışla geleceğe sağlam adımlarla koşmakta, ekonomide, ihracatta yeni başarı hikayeleriyle yoluna devam etmektedir. İnanıyorum ki bugün, basın tanıtımını yaptığımız alışveriş günleri, şehrimizin ticari ve sosyal gelişimine farklı bir ivme, yeni bir heyecan kazandıracaktır. Şehrimiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." ifadelerinde bulundu.  (HABER VE FOTOĞRAF: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15