CELALETTİN GÜVENÇ, KMBGC HEYETİNİ İÇİŞLERİ KOMİSYONU'NDA AĞIRLADI

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya çıkarma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deveboynu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ziyaretler kapsamında ilk olarak TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’i makamında ziyaret etti.

CELALETTİN GÜVENÇ, KMBGC HEYETİNİ İÇİŞLERİ KOMİSYONU'NDA AĞIRLADI

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (KMBGC) BaşkanıArslan Deveboynu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, bir dizi ziyaret ve temaslardabulunmak üzere Ankara’ya çıkarma yaptı. KMBGC heyeti Ankara’da ilk olarak halkayakınlığı ve kolay ulaşılabilirliğinin yanı sıra özellikle de sportmenkişiliğiyle sporsever vatandaşların büyük sevgisini kazanan TBMM İçişleriKomisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’iziyaret etti. Sabah saatlerinde Güvenç’le kahvaltıda bir araya gelen KMBGCheyeti, kahvaltının ardından Güvenç’in makamına geçti. Makam ziyaretininardından Güvenç, KMBGC heyetine İçişleri Komisyonu Başkanlığı’nın toplantısalonunu gezdirdi. Güvenç, burada gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken,ziyaretlerinden dolayı KMBGC Başkanı Arslan Deveboynu ve Yönetim KuruluÜyelerine teşekkür etti.

 

“MİSAFİRPERVERLİĞİNDEN DOLAYI BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜREDİYORUZ”

Ziyarette ilk olarak KBMGC Başkanı Arslan Deveboynuaçıklamalarda bulundu. Misafirperverliği dolayısıyla TBMM İçişleri KomisyonuBaşkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’e teşekküretti. Deveboynu, “Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti olarak İçişleriKomisyonu Başkanımız Celalettin Güvenç beyi makamında ziyaret ettik. Sağ olsunkendileri bizleri çok iyi ağırladılar. Kahramanmaraş’la ilgili istişarelerdebulunduk, sohbet ettik. Bu arada Kahramanmaraş’ın sorunlarını kendi açımızdandeğerlendirerek çözüm önerilerimizi sunduk. Başkanımızı Kahramanmaraş’ımızınbaşarılı bir siyasetçisi olarak görüyoruz. Bizleri kabul ettikleri için bir kezdaha İçişleri Komisyonu Başkanımız Celalettin Güvenç’e teşekkür ediyoruz” dedi.

 

“YENİ DÖNEM ŞEHRİMİZ İÇİN ÇOK GÜZEL OLACAK”

Başkan Deveboynu’nun konuşmasının ardından açıklamalardabulunan TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş MilletvekiliCelalettin Güvenç, “TBMM’de bulunan İçişleri Komisyonu BaşkanlığımızdaKahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız Arslan Deveboynu veyönetimini ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Verimli bir görüşme oldu,başkanımızın ifade ettiği gibi şehrimizi konuştuk, meclisimizi konuştuk, meclisçalışmalarımız hakkında bilgiler verdik, inanıyorum ki yeni dönem şehrimizaçısından da çok güzelliklere ve iyiliklere vesile olacaktır. İbadet aşkıylaçalışmaya devam edeceğiz. Kahramanmaraş’ımız, Türkiye’nin marka şehirlerindenbiridir. Her türlü hizmetin en iyisine layıktır. Özellikleri olan bir kenttir.Her zaman milletimizin yanında olan Kahramanmaraş, gazetecisiyle, STK’larıyla,meslek odalarıyla bir bütünlük içinde milli değerlerinin yanındadır. Buvesileyle güzel kentimize hizmet etmekten, bu kentin hemşerisi olmaktan büyükmutluluk duyduğumu, gurur duyduğumu belirtmek istiyorum. Sizlerin dedesteğiyle, dayanışma içerisinde İnşallah şehrimize yeni dönemde hak ettiğihizmetleri yapacağız. İbadet aşkıyla, mesai kavramı tanımadan çalışıyoruz,çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü bu şehre hizmet etmeyi büyük değer sayıyoruz”ifadelerini kullandı.

 

“ŞÜPHENİZ OLMASIN HAKKIMIZ OLAN YATIRIMLARI ALACAĞIZ”

Kahramanmaraş’ta yarım kalan projeleritamamlayacaklarının müjdesini veren Güvenç, “Bir ekonomik daralma var, kamu yatırımlarındabelki bir daralma olacak ama Kahramanmaraş’ın hakkı olan yatırımları hiçkimsenin şüphesi olmasın ki alacağız. Milletvekili arkadaşlarımla beraber,yatırımların takipçisi olacağız ve yeni dönem Kahramanmaraş için çok daha güzelolacak. Bu vesileyle gösterdiğimiz nezakete, tüm hemşerilerimizin ve sizlerinverdiği büyük desteğe minnetlerimi sunuyorum. Bu vesileyle seçimlerin deülkemize, milletimize ve şehrimize özellikle hayırlar getirmesini Cenab-ıAllah’tan niyaz ediyorum” dedi.

 

“ESKİ USULLE DEĞİL YENİ USULLE YAPACAĞIZ”

AK Parti’nin 18 Kasım Pazar günü ilk kez yapacağıelektronik temayül hakkında görüşlerini de belirten Güvenç, “Temayül yoklamasıAK Parti’nin kurulduğu günden bu yana gerek mahalli seçimde gerek genelseçimlerde uyguladığı bir yöntem. Temayülde teşkilatlarımızın kanaati alınıyor,yani ana kademe il ilçe teşkilatlarının, kadın ve gençlik kollarıyla meclisüyelerimizin kanaatleri alınıyordu. Bu şimdiye kadar eski usulle yani sandıkusulüyle yapılıyordu bu seçime kadar. Bu seçimde ise elektronik ortamda oyverme işlemi yapılacak. Her ile komisyon olarak gidecek tüm vekillerimiz,komisyon başkanlığında seçimler yapılacak. Kimlerin oy kullanabileceği GenelMerkez tarafından belirlenmiş, kimlerin hangi başkanlık için oy vereceği tespitedilmiştir. Komisyon başkanları Pazar günü saat 10’dan 16’ya kadar bu oylamaişlemini yapacaklar. Genel Merkezimiz buna çok önem veriyor, çünkü çok sağlıklıbir seçim yapılacak. Bende Genel Merkezimizin talimatıyla Yozgat iline temayülyoklaması yapacak komisyonun başkanı olarak görevlendirildim” şeklinde konuştu.

 

“TEMAYÜL TEK KISTAS DEĞİL”

Temayül yoklamalarının AK Parti için aday belirlemede tekkıstas olmadığına dikkat çeken Güvenç, sözlerine şu şekilde devam etti, “Temayüladay belirlemede tek kıstas değil, AK Parti geniş bir alan araştırması yapıyor,STK’lara, meslek odalarına soruyor, çok ciddi anketler yaparken, yereldekisiyasetçilerle birebir görüşüyor. Bütün bunların tamamının birliktedeğerlendirilmesi sonucunda adaylar üzerinde karar veriliyor, temayülönemlidir, kimse inkar edemez ancak tek gösterge de değildir. Bunun için deelektronik temayüle geçildi, Pazar günü ilk kez deneyeceğiz.”

 

“ADAYLARIMIZ YÜZDE 90 İSABETLİ”

AK Parti’nin 16 yıldır yerel seçimlerde doğru adaylarçıkarttığının altını çizen Başkan Güvenç, “Yerel seçimler için adaylarnoktasında bizim yorum yapmamız gerçekten yerinde olmaz. AK Parti’nin verdiğikararların yüzde 90 gibi büyük bir ölçüde isabetli olduğunu düşünüyorum. YoksaAk Parti ayakta kalamazdı. 16 yılda çok fazla seçime girdik, burada adaylarabaktığımızda isabetli seçimlerin yapıldığını görüyorum. Cumhurbaşkanımız oşehri tamamıyla mercek altına alıyor, toplumun çok değişik kesimlerinidinliyor, şehrin ihtiyaçlarına bakıyor, çok fazla parametreyi göz önüne alarakaraştırıyor. Dolayısıyla bazen tahmin edilmeyen şeyler olabiliyor ama hepsindebir mantık olduğu kesin” açıklamalarında bulundu.

 

Ziyarete, KMBGC Başkanı Arslan Deveboynu, BaşkanYardımcısı Mehmet Mümtaz Yüzbaşıoğlu, Genel Sekreter Serdar Erdoğanyılmaz,üyeler Mehmet Taş, Erol Öner, Ökkaş Saatçi ve Mahmut Beyaz katıldı.

Ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sonaerdi.

 

 


 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15