CHP'den ekonomi yol haritası

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla iki gündür Kahramanmaraş’ta STK’larla görüşerek ekonomik krizden çıkış yolları başlığı altında 13 maddenin istişaresini yapan ve STK yöneticilerinin önerini alan 3 CHP Milletvekilinden oluşan heyet basın toplantısı düzenleyerek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

CHP'den ekonomi yol haritası

CHP İl Binasında düzenlenen basın toplantısında krizdençıkış yollarına dikkat çekildi. Toplantının açışını yapan CHP İl Başkanı EsatŞengül 2 gündür Kahramanmaraş’ta olan CHP İzmir Milletvekili ve Parti SözcüsüSevda Erden Kılıç, Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir ile CHP KahramanmaraşMilletvekili ve Parti Meclis Üyesi Ali Öztunç’la kentteki Sivil toplumkuruluşlarıyla, genel başkanları Kılıçdaroğlu’nun krizden çıkma yolunu içerenmaddeler üzerinde istişare ettiklerini belirtti.

CHP Milletvekillerinin tüm Türkiye’deki STK’larlagörüştüğünü belirten Kahramanmaraş Heyet Başkanı CHP Hatay Milletvekili İsmetTokdemir: Genel Başkanları Kılıçdaroğlu’nun krizden çıkış yollarını içerenmaddelerini tek tek STK yöneticilerine açıkladığını, STK’ların da bu yaklaşımaolumlu baktıklarını belirtti. CHP İzmir Milletvekili Parti Meclisi Üyesi SevdaErden Kılıç da tüm milletvekili arkadaşlarının 81 ilde bu yönde çalıştığınıhatırlatarak ekonomideki kötü gidişatın sebebini sadecebir rahibe bağlamanın yanlış olduğunu söyledi. Kılıç; “13 maddelik bir eylemönerimiz var. Bu önerilerimizi STK ile paylaştık. Ve onlardan fikir aldık.Ankara’ya döndüğümüzde bu fikirleri değerlendireceğiz.” Dedi.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç da 12 Eylüldarbesinin yıl dönümü olduğun hatırlatarak darbecilerin yargılandığını,yapanların yanına kar kalmadığını söyledi. Kent gündemiyle ilgili de konuşanÖztunç, Aksu çayının kirliliği üzerinde durdu. Ak Partili milletvekillerindenbu işi ilgili fabrikalara ceza yazarak değil çözüm üreterek nehrintemizlenmesini istedi. Öztunç ayrıca Afşin’in Altunelma bölgesine yapılacak CTermik Santralini de eleştirerek; “Afşin, Altunelma’ya bir santral yapılmakisteniyor. Fakat halk buna karşıdır. Israrla santral kurmak istiyorlar. Bu politikalarındanbir an önce vazgeçmelilerdir. Dünya yeni teknolojilerle elektrik üretiyor.Ülkemiz halen termik santrali ile uğraşıyor. Tarım arazilerini öldürüyorsunuz.Çiftçi perişan oluyor.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner19

banner13

banner17