CHP İstanbul adaylığı için yeni gelişme! Abdüllatif Şener'den Abdullah Gül sürprizi

İstanbul adayını belirlemek için çalışmalarını sürdüren CHP'de Abdüllatif Şener ismi öne çıktı. Gazeteci Nagehan Alçı, Şener'in adaylık için Abdullah Gül'ü referans gösterdiği iddiasını gündeme getirdi.

CHP İstanbul adaylığı için yeni gelişme! Abdüllatif Şener'den Abdullah Gül sürprizi

Yerel seçim için aday belirleme süreci devam eden CHP'deİstanbul için her gün yeni bir isim ortaya atılıyor. Muharrem İnce, İlhanKesici, Ekrem İmamoğlu derken, şimdi de Abdüllatif Şener ismi öne çıktı. Hattakulislerde Şener'in adaylık için Abdullah Gül'ü referans gösterdiği iddiaedildi. Geçtiğimiz günlerde hareketli günler yaşadığı belirtilen CHP'deİstanbul adaylığı için Abdüllatif Şener ismi kulislerde konuşulmaya başlandı." 2 gündür telefon ve mesaj yağmuru altındayım" diyen gazeteciNagehan Alçı, Şener'in CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan İstanbul adaylığı için onayisterken 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü referans olarak gösterdiğini iddiaetti.

"Bu iddia bomba etkisi yarattı. Çok ilginç birdurumla karşı karşıyayım" diyen Alçı, yazısının ilgili bölümünde şuifadelere yer verdi;

Hem CHP’li hem de CHP’ye yakın onlarca isim "Nihayetherkesin konuştuğunu yazdın" diyerek beni teyit ettiler. Yani bu iddiazaten CHP koridorlarında herkesin ağzında imiş.

5-6 YILDIR KONUŞMUYORLAR

Öte yandan Abdullah Gül’e çok yakın olan iş dünyasınınönemli bir ismi aradı ve şunları söyledi: "Abdullah Bey ile AbdüllatifŞener 5-6 yıldır merhabalaşmazlar. Şener partiden ayrılırken onu vazgeçirmeyeçalışanların başında sayın Gül vardı. İkna etmek için çok uğraştı. Hattamilletvekilliği için parasını bile bizzat kendisi yatırdı gitmesin diye. Onedenle çok bozuktur Şener’e. Aralarında hiçbir diyalog yok."

Bu yorumu bana bilgiyi veren kaynaklarıma sorduğumdaverdikleri cevap şuydu: "Abdüllatif Şener, Gül’ün inisiyatifi ya da isteğiile değil, kendi kendine de 11. Cumhurbaşkanı'nı referans göstermişolabilir."

Bu arada dün baktım, Şener, sosyal medyada kendi isminiİstanbul adaylığı için ortaya atanları "like" etmiş… Belli kiadaylığı çok istiyor.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15