CHP'li Öztunç: 'Kış günü vatandaşları cezalandırırcasına çamura mahkûm etmenin sebebi nedir?'

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesi Bertiz mevki olarak bilinen ve 24 mahalleyi birbirine bağlaması nedeniyle hayli önemli konuma sahip sıkıştırılmış topraktan oluşan bozuk yolun bir an önce asfaltlanması için harekete geçti.

CHP'li Öztunç: 'Kış günü vatandaşları cezalandırırcasına çamura mahkûm etmenin sebebi nedir?'


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yazılı olarakcevaplandırması istemiyle Meclis Başkanlığı’na soru önergesi veren CHP’liÖztunç, “Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesi Bertiz mevki olarak bilinen, BeşenliMahallesi ile Boylu ve Kale Mahalleleri arası 24 mahalleyi birbirine bağlayantoprak yolun her yıl sıkılaştırma yapılması çözüm olmamaktadır. Kış gelmesiylebirlikte bozulan yol yöre halkını çamur içinde bırakarak perişan etmektedir.Yıllardır asfalt yapılma sözü verilmesine rağmen, bu söz bir türlü yerinegetirilmemektedir” ifadelerini kullandı.

Öztunç’un mevcut duruma istinaden kamuoyu adına BakanKurum’dan yanıt beklediği sorular şu şekilde:

Kış günü bu mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızıcezalandırırcasına çamura mahkûm edilmesinin nedeni nedir? Bu yolun asfaltyapılmamasının özel bir nedeni var mıdır?

Yöre halkının bu yolun asfalt yapılması için yıllardırilgili kurumlara yapıkları başvurular neden dikkate alınmamıştır?

Söz konusu yolun asfalt yapılması için ilgili kurumlarabir talimatınız olacak mı? Yöre halkını çamur eziyetinden ne zamankurtaracaksınız?

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2018, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15