Çiğnedikçe yağ yaktırıyor

Adını duyanın sayısı beş parmağı geçmiyor! Çiğnedikçe iğne ipliğe döneceksiniz

Çiğnedikçe yağ yaktırıyor

Kuzey Afrika'da Sandaraca ağacından elde edilen bir sakız özüdür sandaloz. Ülkemizde pek fazla bilinmeyen bu reçinenin Arap kültüründe özel bir yeri vardır. Yağ yakıcı özelliğe sahip olan bu sakız elma sirkesi ile tüketildiğinde hızlıca kilo verdirdiği söylenir. Deyim yerindeyse kullananlar 'iğne ipliğe döndüğünü' söylüyorlar. İşte yaz mevsimine ramak kala fazlalıklardan kurtulmanıza yardımcı olacak sandaloz kürü.

İshal kesici, yağ yakıcı, metabolizma hızlandırıcı ya da tütsü olarak kullanılan sandaloz sakızının vücuda girdiği andan itibaren yağ yakmaya başladığına inanılır. İştah kesici etkisi sayesinde yemek yeme isteğini durdurduğu iddia edilir.

sandaloz5

Eğer kilo problemi yaşıyorsanız, doktorunuza danıştıktan sonra siz de bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Uygulama yöntemi ise şu şekildedir:

Çok fazla büyük olmamak şartı ile (fındık ya da nohut boyutu idealdir) sandaloz sakızını ezerek toz haline getirin. Bu işlemi çok sıcak bir ortamda yapmamalısınız çünkü sakız, sıcak ortamda hızlı bir şekilde eriyecek ve ezilmesi zorlaşacaktır.

sandaloz 3

Ezdiğiniz sakızı her sabaj aç karnına kısa süre çiğneyip yutun. Üzerine bir su bardağı ılık suyun içine ilave edilmiş 1 yemek kaşığı sirkeli suyu için. Yarım saat sonra kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Bu konuda hiçbir bilimsel veri olmadığını hatırlatalım. Bu kürü uygulayanlar, diyet listelerine de dikkat ettikleri sürece kilo verdiklerini söylemektedirler.

sandaloz

Sandaloz sakızını günde 2 defa kullanabilirsiniz. Mide problemleri olanlar, hamileler ve emzirenler bu kürden uzak durmalıdır. 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15