Clarion'da Madalyon lezzeti

Kahramanmaraş'ın İstiklal Madalyası almasının 94.yıl dönümünde Clarion Hotel misafirlerine ''MarAŞK Madalyon'' lezzetini sundu.

Clarion'da Madalyon lezzeti

Clarion Hotel Kahramanmaraş,  5 Nisan 1925 yılında toplanan Türkiye Büyük Millet Meclisi ‘nde Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın da onayı ile İstiklal Madalyası’nın Maraş’ta fertlere değil, Şehir halkına verilmesinin yıldönümü amacıyla, bünyesinde bulundurduğu Tekir alakart restoran menüsüne otelde konaklayan misafirlerine ve tüm Kahramanmaraş halkına sunulması için “MarAŞK Madalyon” isimli yeni bir lezzet hazırlattı.

Clarion Hotel Kahramanmaraş Genel Müdürü İbrahim Göğem yaptığı açıklamada; Kahramanmaraş ın en önemli simgesi olan İstiklal Madalyasını, sihirli dokunuşlar ile lezzet cümbüşü içerisinde fevkalade  bir yemek haline çevirerek halkımızın beğenisine sunmanın haklı gururunu yaşadıklarını iletti. Göğem; “Yemeğin isminin seçilmesinde; Kahramanmaraş ‘ımıza Aşk ile bağlı olduğumuzun net bir göstergesi olan bu isimin , yemeğe çok yakıştığını düşünüyorum. Yöresel lezzetlerle harmanlanmış ve otel mutfağımızın usta ellerinde çıkan bu lezzeti tatmak için Tüm Kahramanmaraş lı halkımızı davet ediyoruz” dedi.

HABER: MUSTAFA KÖMÜ

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2019, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15