Çocuk yaşta beslemeye başladığı güvercinlerine gözü gibi bakıyor

Güvercin tutkunu İsmail Tutaş: "Güvercin besleyen insanda stres olmaz"

Çocuk yaşta beslemeye başladığı güvercinlerine gözü gibi bakıyor

"Yavru güvercinler sahibine daha sadık olur"  

Kahramanmaraşlı güvercin tutkunu İsmail Tutaş, güvercinbesleyen insanda stres ve sıkıntının olmayacağını söyledi.  

  Kahramanmaraş’taçocuk yaşlarda başladığı güvercin besleme tutkusu her geçen gün artan İsmailTutaş (50), güvercinleri için evinin çatısında özel bir yer oluşturdu.Güvercinlerin her türlü ihtiyacını karşıladığını söyleyen Tutaş, fiyatlarınında 30 ile 500 lira arasında değiştiğini belirti.

  Yeni doğan yavrugüvercinlerin daha sadık olduğunu ifade eden İsmail Tutaş, güvercinlerininyanına günde ortalama 25 kez çıkıp onları beslediğini söyledi. Tutaş, “Çocukkenbenim komşumda güvercin vardı onlardan görünce birkaç tane de biz aldık. Dahasonra çocukluktan bu yana bu tutkumuz devam ediyor. Bu hayvanları besliyoruz,yemliyoruz ve uçuruyoruz. Kahramanmaraş’ın neresinden bırakırsam bırakayımbütün bu güvercinler geri geliyorlar. Geçen sene 60 tanesini vermiştim ve 60tane güvercin yeniden geldi. Elimizdeki kuşların bir bedeli de var. Fiyatları30 lira ile 500 lira arasında değişiyor" dedi.

  Tutaş şöyle devametti:

  "Güvercinbeslemenin makbulü yavrudan olursa sana daha çok hizmet eder ve hiç sendenayrılmaz. Bu güvercinlerimiz için özel bir yer aldık ve günde 25 kez bu çatıyaçıkıp güvercinlerimizi uçuruyoruz. Oturup yarım saat güvercinleri seyrettiğimizzaman stres de denilen bir şey kalmıyor. Bu güvercin besleme olayı çok farklıbir şey anlatılmaz yaşanır.”

  

                                         

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15