'ÇOCUKLARI ÇAMUR EZİYETİNDEN NE ZAMAN KURTARACAKSINIZ?'

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, memleketi Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu İlçesi’ne bağlı Doğukent mahallesinde inşa edilerek bu yıl itibariyle kapılarını öğrencilere açan Doğukent Sultan Alpaslan Anadolu Lisesi’nin yolunun yapılmamasını sert bir dille eleştirerek “Bu okul alt yapısı tamamlanmadan eğitim öğretime neden açılmıştır?

'ÇOCUKLARI ÇAMUR EZİYETİNDEN NE ZAMAN KURTARACAKSINIZ?'

Kışın çocukların çamur içindekalacakları düşünülmemiş midir? Böyle sağlıksız bir ortamda çocuklarımıza nasıleğitim verilebileceği düşünülmüştür?” dedi.

Dulkadiroğlu’nun Doğukent Mahallesi’nde binasıtamamlanan ve bu yıl itibariyle eğitim-öğretime başlanan Doğukent Sultan AlparslanAnadolu Lisesi’nin yolu, asfalt yapılmaması nedeniyle yağışlı günlerde adetaçamur deryasına dönerek özellikle öğrenciler başta olmak üzere yolu kullanmakdurumunda olanlara zor anlar yaşatıyor.

“VİCDANINIZNASIL ELVERMEKTEDİR”

Yaklaşanzorlu kış ayları öncesi durumun vahametinin daha artmaması ve öğrencilerinlayık olduğu şartlarda sadece eğitim ve öğretime odaklanabilmesi için hareketegeçen CHP’li Ali Öztunç, TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesiyle konuyuMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un önüne getirdi.

Öztunç önergesinde, “24 dersliktenoluşan ve 315 öğrencinin eğitim gördüğü lisenin yolunun asfaltlanmasınoktasında hem Milli Eğitim Müdürlüğü’ne hem de sorumlu belediyelere, okulyönetiminin başvuru yaptığı ancak henüz bir sonuç alınmadığı söylenmektedir.Her fırsatta yol yapmakla övünenler Büyükşehir merkezindeki bu okulun yolunabakmalıdır” dedi.

Öztunç’un kamuoyuadına Bakan Ziya Selçuk’tan cevap beklediği sorular şu şekilde:

1-    Bu çağda,Kahramanmaraş’ın merkezinde bulunan bir okula öğrencilerin çamur içindegitmesine vicdanınız nasıl elvermektedir?

2-    Bu okul altyapısı tamamlanmadan eğitim öğretime neden açılmıştır? Kışın çocukların çamuriçinde kalacakları düşünülmemiş midir? Böyle sağlıksız bir ortamdaçocuklarımıza nasıl eğitim verilebileceği düşünülmüştür?

3-    Öğrencilerinçamur içinde okula gittiği bu yol, asfalt yapılana kadar en azından stabilize yapılamaz mıydı?

4-    Çocuklarımızıçamur eziyetinden ne zaman kurtaracaksınız?

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15