DAĞLI'DAN BAYRAMI MESAJI

SANKO Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Güner Dağlı, Cumhuriyetin ilanının 942üncü yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

DAĞLI'DAN BAYRAMI MESAJI

Prof. Dr. Dağlı, “Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatabilmekiçin gereken hassasiyeti göstermek hepimizin en büyük görevidir” dedi.

Ülkesinde, bayrağını özgürce dalgalandıran bir milletolma uğruna sayısız şehit veren bir ulusun evlatları olduğumuzu anımsatan Prof.Dr. Dağlı, “Türk Milleti olarak tarihimizi, egemenliğini kendi elinde tutan birmillet olarak yazdık. Bu büyük onur ve gurur atalarımızın bizlere mirası olduğukadar, bizlerin de torunlarımıza teslim edeceğimiz en büyük emanettir”ifadelerini kullandı.

SANKO Üniversitesi olarak gençleri, ilmin açtığı yolda,bağımsızlık meşalesinin aydınlığında, Cumhuriyetin gerekleri doğrultusundayetiştirdiklerini kaydeden Prof. Dr. Dağlı, şöyle devam etti:

“Başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmaküzere, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla, tek bir yürek olarakKurtuluş Savaşını kazanan Türk Milleti’nin inancının ve azminin zaferi olarak kurulanCumhuriyetimiz, en büyük hazinemizdir.

94’üncü yıldönümünü büyük coşkuyla kutladığımızCumhuriyetimizi canları pahasına kuran Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk,silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor, nice CumhuriyetBayramlarımızı ulusça, kardeşçe, birlik ve beraberlik içinde kutlamayı diliyorum.Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15