Değişim, Dönüşüm Tecrübelendi!

Kahramanmaraş ASKF olağan üstü kongresini tecrübeli yönetim kazandı.

Değişim, Dönüşüm Tecrübelendi!

Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Mevcut başkanı Ergün ÖNAL 86 oyla seçime giden başkan adayı Eftal Karaçalı 75 oy aldı.  Değişim dönüşüme tecrübe devam dedi.

Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından alınana karar doğrultusunda Güven tazelemek ve yönetimde değişikliğe gidilmesi üzerine Olağan Üstü Kongre kararı almıştı. Merhum Necati Sarıgül öncülüğünde 1987 yılında 12 kulübün kuruculuğunda kurulan ASKF’de, 1992-2014 yılları arasında Mehmet Bağrıaçık ve 2014’den bu yana da Ergün Önal’ın genel başkanlığında çalışmalarına devam ediyor. ASKF Yönetim Kurulu Üyesi Eftal Karaçalı, Geçtiğimiz günlerde Yönetim Kuruluna sunmuş olduğu Olağan Üstü karar talebi doğrultusunda Yönetim Kurulunu bir araya toplayan ASKF Genel Başkanı Ergün Önal, Yönetim Kurulu kararı doğrultusunda Olağan Üstü Kongreye gidileceğini duyurmuştu. Bu bağlamda ASKF Olağan Üstü Kongre 6 Nisan Cumartesi saat 11:00’de Necip Fazıl Kısakürek Kültür merkezinde gerçekleşti. Gerçekleşen kongrede usul ve Tüzüğe uymayan Liste sunumu gerekçesi ile ASKF Mevcut yönetimi tarafından diğer Liste sunan heyete Divan başkanlığı aracılığı ile seçim yapılması gerekçesi ile tekrar liste hazırlanmasını istedi. Bu doğrultuda yeniden hazırlanan liste seçime girdi ve seçim sonucu ASKF Mevcut başkanı Ergün Önal’ın 86 oyla tekrar başkanlığa seçilmesi ile birlikte güven tazelemesine sebebiyet oldu. Bu bağlamda yenilik, dönüşüm’e tecrübe gelmiş oldu.

ERGÜN ÖNEL GÜVEN TAZELEDİ
Kahramanmaraş Yerel Amatör Liginin sorumluluğu yine yeniden tekrar Ergün Önal’a bırakıldı.

Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Olağan üstü genel kurulu toplantısını Necip Fazıl Kültür Merkezi toplantı salonunda yaptı. 2 Adayın bulunduğu Genel Kurulda 2 listeyle gidilen seçimde 86 oyla mevcut başkan Ergün Önal yeniden başkanlığa seçildi. Kongrenin sunumunu ise Tecrübeli Spor Adamı Hüseyin Eralp üstlendi. Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Atatürk, vatan uğruna hayatlarını kaybetmiş kahraman şehitlerimiz ve aramızdan ayrılmış ve Türk Sporuna hizmet vermiş ebediyete intikal edenler adına saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında 2004 yılından bu tarafa Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanlığını yapan Ergün Önal yeniden seçilerek güven tazeledi.

DİVAN’I KOLUTEK YÖNELTİ

Necip Fazıl Kültür Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Olağan üstü genel kurulu toplantısını Açılış ve yoklama yapılmasının ardından Divan kurulu seçimi yapıldı. Ergün Önal ve ekibinin verdiği öneri doğrultusunda oylamaya sunulan listede divan başkanlığına Kahramanmaraş Tarih Kültür ve Turizm Platformu Başkanı aynı zamandan Kahramanmaraş Andırınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Kolutek, Katipliğe ise Bertizspor Kulüp Başkanı Fatih Yıldız, Atcı Spor Kulübü Başkanı Adem Karaköse, Herkes İçin Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Çiriş üstlendi.

TÜZÜK DEĞİŞİKLİK ÖNERGESİ SUNULDU

Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından alınana karar doğrultusunda Güven tazelemek ve yönetimde değişikliğe gidilmesi üzerine Olağan Üstü Kongre kararı almıştı. ASKF Yönetim Kurulu Üyesi Eftal Karaçalı, Geçtiğimiz günlerde Yönetim Kuruluna sunmuş olduğu Olağan Üstü karar talebi doğrultusunda Yönetim Kurulunu bir araya toplayan ASKF Genel Başkanı Ergün Önal, Yönetim Kurulu kararı doğrultusunda Olağan Üstü Kongreye gidileceğini duyurmuştu. Bu bağlamda ASKF Olağan Üstü Kongre 6 Nisan Cumartesi saat 11:00’de Necip Fazıl Kısakürek Kültür merkezinde gerçekleşti. Seçim öncesi Başkan Adaylarının temennilerini dile getirmek için kürsüye çıktığı kongre salonunda Tüzükteki Seçme ve seçilme hakları konusunda divana sunduğu önerileri ile dikkatleri üzerine toplayan Eftal Karaçalı ve yönetiminin verdiği yönergeye 54 oy alması ile önerge geçersiz kılındı.

ALEL ACELE TEKRAR LİSTE YAPILDI

Merhum Necati Sarıgül öncülüğünde 1987 yılında 12 kulübün kuruculuğunda kurulan ASKF’de, 1992-2014 yılları arasında Mehmet Bağrıaçık ve 2014’den bu yana da Ergün Önal’ın genel başkanlığında çalışmalarına devam ediyor. ASKF Yönetim Kurulu Üyesi Eftal Karaçalı, Geçtiğimiz günlerde Yönetim Kuruluna sunmuş olduğu Olağan Üstü karar talebi doğrultusunda Yönetim Kurulunu bir araya toplayan ASKF Genel Başkanı Ergün Önal, Yönetim Kurulu kararı doğrultusunda Olağan Üstü Kongreye gidileceğini duyurmuştu. Bu bağlamda ASKF Olağan Üstü Kongre 6 Nisan Cumartesi saat 11:00’de Necip Fazıl Kısakürek Kültür merkezinde gerçekleşti. Gerçekleşen kongrede usul ve Tüzüge uymayan Liste sunumu gerekçesi ile ASKF Mevcut yönetimi tarafından diğer Liste sunan heyete Divan başkanlığı aracılığı ile seçim yapılması gerekçesi ile tekrar liste hazırlanmasını istedi. Bu doğrultuda yeniden hazırlanan liste seçime girdi ve seçim sonucu ASKF Mevcut başkanı Ergün Önal’ın 86 oyla tekrar başkanlığa seçilmesi ile birlikte güven tazelemesine sebebiyet oldu. Bu bağlamda yenilik, dönüşüm’e tecrübe gelmiş oldu.

BİRLİKTE OY KULLANDILAR

Necip Fazıl Kültür merkezi toplantı salonunda yapılan olağanüstü genel kurul seçiminde Başkan Adayları Ergün Önal ve Eftal Karaçalı birlikte oy kullanarak basın mensuplarına poz verdiler. Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun olağanüstü genel kurul toplantısında başkan seçilen Ergün Önal'ı ilk kutlayan rakibi Eftal Karaçalı oldu. Necip Fazıl Kültür merkezi toplantı salonunda yapılan olağanüstü genel kurul toplantısında 86 oy alan Ergün Önal'ı 75 oy alan Eftal Karaçalı tebrik ettiler. Olanüstü kongre sonrasında Ergün Önal ile Eftal Kaçalı birlik ve beraberlik mesajı verdi.

GENÇ VE DİNAMİK KADRO İLE YİNE YENİDEN!

Daha önce 2 dönem Başkanlık yapan ve bu dönem 3 kez başkan seçinle Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ergün Önal’ın listesi genç ve dinamik bir kadrodan oluşuyor.

Başkan Ergün Önal’ın asil listesinde; Ali Kazancı, Hasan Tandoğru, Altan Özer, Adnan Alagöz, Ömer Gürlek, Ali Aydın, Hüseyin Eralp, Keramettin Güler, Adem Karaköse, Abdurrahman Akbaba, Ekrem Karaoğlan, Ahmet Güler, İlker Yiyen, Mustafa Dağlı, Ramazan Kalalı, Bayram Yapar yer aldı. Yedeklerde ise; Mustafa Atcı, Ayşe İslamoğlu, Halit Bekereci, Ömer Kahveci, Ahmet Kekil, Ejder Akpınar, Ömer Tütüncü,Ahmet Aydoğar, Ali Osman Akgül, Hasan Ateştemur, Hacı Fedakar, Bünyamin Kaba, Mehmet Akkurt, Mehmet Çiftlikli, Yunus Bakır, Gültekin Karasu yer aldı.

Denetim Kurulu Asil üyeleri Ahmet Yüzgeç, Akif Akkaya, Ahmet Kolutek olurken Yedeklerde Mustafa Fidan, Süleyman Nacar ve Mehmet Güler yer aldı.

Disiplin Kurulu Asil Listesinde; Av. Sertan Davdav, Salih Fidan, İdris Eryılmaz, Adil Bölükbaşı, Süleyman Çiriş, Yasemin Delle yer alırken Yedeklerde ise Yahya Aslan, Vedat Kurar, Süleyman Özbek, Hayri Yücel, Ahmet Huylu, Galip Doğan listede yer aldı. Onur Kurulunda ise Mehmet Bağrıaçık (Onursal Başkan), Hanefi Mahçiçek, Ali İhsan Kabakçı, Hamdi Dereli, Osman Çullu, M. Akif Kahveci, Ali Ünsal, Yaşar Kaymak, Halil Bozdoğan, Hüseyin Göksu, yer aldı. TASSK Delegeliğinde ise Ergün Önal, Ali Kazancı, Ekrem Karaoğlan, Abdurrahman Akbaba, Ahmet Güler, Adem Karaköse, Bayram Yapar listede yer aldı. Yedeklerde Mustafa Atçı, Süleyman Çiriş, Ramazan Kalalı, İdris Eryılmaz, Mehmet Koç, Fatih Çiftlikçi, Aktif Akkaya yer aldı. Gençlik Kurulu Asilinde Türker Fidan, Oğuz Duba, Musa Karaüzüm yer alırken Yedeklerde Erdem Ethem Çullu, Alper Türkmener, Ali Güler yer aldı.   
 

“AMACIMIZ GENÇLİĞE, GELECEĞE HİZMET”

Seçimin ardından Yönetim Kuruluna özel açıklama yapan Başkan Ergün Önal, kendisine destek olan kulüp temsilcilerine teşekkür etti. Kahramanmaraş’ın sporuna hizmet için mücadele ettiklerini kaydeden Önal, bu yolda kulüplerinde kendilerini hizmet için kamçılaması gerektiğini söyledi. Önal, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bizlere bu görevi yeniden layık gören değerli arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş’ın amatör sporunun daha iyi yerlere gelmesi için gerekeni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Benim sizlerden ricam bu hizmet sürecinde yanımda olun ve bize yol gösterin. Kulüplerimizin göremediğimiz istek ve arzularını bizlere gösterin. Bugün burada sizlerin katılımı ile Olağanüstü genel kurulumuzu gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz kurulda verdiğiniz destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Bizde son günümüze kadar aynı şevkle aynı heyecan ile devam edeceğiz. Buradan bütün kulüplerimden yardım bekliyorum. Yardım nedir? Bana yol gösterecekler. Bana teklif getireceksiniz. Bana ufuk açacaksınız. Bazı görmediğimiz olaylar olabilir. Her hatayı herkes kendisinde görmeyebilir. Hatalarımız olduğu zaman bize bizzat söyleyeceksiniz ki hatayı düzeltelim. Kapım her zaman açık telefonum 24 saat açık. Bütün arkadaşlarımın her türlü tekliflerine hazırım. Kaldığımız yerden devam etmek için bana verdiğiniz yetkiden dolayı hepinize teşekkür ediyor. Saygılar sunuyorum” dedi. Konuşmaların ardından yeni yönetim ve amatör kulüp yetkilileri hatıra fotoğrafı çektirdi. (HABER VE FOTOĞRAFLAR: İLKER YİYEN)


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15