DERBİNİN GALİBİ 1920 MARAŞSPOR (0-2)

Kahramanmaraş Derbisi olarak nitelendiren 2 Kahramanmaraş temsilcisinin çekişmeli geçen müsabakasında kazanan konuk ekip 1920 Maraşspor oldu.

DERBİNİN GALİBİ 1920 MARAŞSPOR  (0-2)

Grup maçları sonunda birincisi olan 12 takımın oynayacağıplay-off müsabakalarının ardından 9 takım, Spor Toto 3.Lig’e çıkmaya hakkazanacak. Bölgesel Ligde 2 takımı mücadele eden Kahramanmaraş’ta ilk haftaKahramanmaraş Derbisi yaşandı. 2018-2019 Sezonu Bölgesel Amatör ligin ilkhaftasında Elbistanspor - 1920 Maraşspor ile karşılaştı. Kahramanmaraş’ın ikiköklü kulübü olan Elbistanspor ile 1920 Maraşspor Bölgesel Amatör Lig 2018-2019sezonun 8.haftanın maçında Elbistan ilçe stadında karşı karşıya geldi.Çekişmeligeçen karşılaşmayı kazanan 1920 Maraşspor oldu. Saat 14:00’de Elbistan stadındaElbistanspor’un konuğu olan 1920 Maraşspor Abdullah Sönmez ile 85. dakikada,87. dakikada Volkan Süer ile golü buldu.  

ELBİSTAN 2DAKİKALIK OLDU

ilk yarıda 0-0 öne geçen 1920 Maraşspor 2. yarıda darakip kaleyi yokladı ve son dakikalarda Abdullah Sönmez ile 85. dakikada, 87.dakikada Volkan Süer ile golü buldu. 

Elbistanspor maça Mehmet Aşlamacı, Batuhan Ünal, SalihTopyay, Ertuğrul Dere, Yasin Bağcı, Hıdır Ali Yıldız, Cuma Donar, Anıl Koçak,Serkan Kamalak, Ferhat Oğuz, Ömer Benlidayı 11’i ile başladı.

Konuk ekip 1920 Mraşspor ise Valijonrahmov, Mehmet Ballı,Sefa Aktepe, Mehmet Akif Alıcı, Hakan Turan Özkul, Abdullah Sönmez, BünyaminKılınç, Mehmet Cengiz Yılmaz, Serhat Aydın, Volkan Süer, Kadir Demir 11’i ilesahaya çıktı.

1. YARIDA GOL SESİÇIKMADI

Oldukça çekişmeli geçen mücadelenin 1. yarısındaElbistanspor baskılı ataklarla gole ulaşmak isteyen ekip olmasına rağmen golebir türlü ulaşamadı. İlk yarıda Elbistanspor baskı ile çıksa da 1920 Maraşsporgole izin vermedi. Gol yollarında umut arayan Elbistanspor oyundan düşerken1920 Maraşspor’da gol yollarında cılız kaldı ve bir türlü 2 takımda goleulaşamadı.

GOLLER SONDAKİKADA GELDİ

Kahramanmaraş Derbisi olarak adlandırılan ve çekişmeligeçen müsabakada 1920 Maraşspor 85. dakikada gelişen atakta 1920 MaraşsporAbdullah Sönmez  ile gole ulaştı. 85.dakikada Sol kanattan gelişen atakta Serhat içeri gönderdiği topta defanstanyön alan top Abdullah’ın önüne düştü. Abdullah ise golü ile takımı 1920Maraşspor ‘u 1-0 öne geçirdi. Bu golle Ev sahibi Elbistanspor neye uğradığınışaşırırken 1920 Maraşspor ise baskısını artırarak gol yollarını zorladı. 1920Maraşpor aradığı golü 87. dakikada Volkan Süer ile ulaştı.

MÜSABAKADAN ÖNEMLİDAKİKALAR;

İLK YARI;

Elbistan ilçe Futbol sahasında gerçekleşen karşılaşma1920 Maraşspor’un vuruşu işle başladı.

Dk4 Sol kanattan gerçekleşen karşılaşmada 1920Maraşspor’da Hakan Bünyamine gönderdiği topta Volkan içeri girdi ve gelenortaya kafa ile çıktı top yandan auta gitti.

Dk6 Orta sahadan gelişen Elbistanspor atağında içeriaktarılan topa Cuma sert bir şekilde topu kaleye göndermek istedi kaleci topukontrol etmeyi başardı.

Dk8 Elbistanspor orta sahadan gerçekleşen atakta Cuma’nınceza alanı içerisine gönderdiği topta Serkan içeri girdi ve kaleci ile karşıkarşıya kaldığı pozisyonda sert şutuna Kaleci Kadir geçit vermedi.

Dk11 Sefa Aktepe kullandığı köşe vuruşuna düzgün birvuruş yapan Volkan topu az farkla üstten auta gönderdi.

Dk13 Elbistan ekibi Anıl ile yüklendi orta alandan kaleyedirek gönderilen top üstten auta gitti.

Dk17 Elbistanspor bu dakikada sol kanattan kornerkazandı. İçeri gönderilen topa Hıdır kafa ile çıktı topa kaleci yumruklauzaklaştırdı.

Dk21 Konuk ekip 1920 Maraşspor'da kazanılan serbestvuruşta Mehmet'in vuruşu direkten döndü.

Dk23 Elbistanspor Sol kanat açıklarından Serkan’la içerigirdi ceza alanında önünü boşaltmaya çalışan Serkan baskı sonucunda yerdekaldı. Hakem ise devam kararı ile oyunu sürdürdü.

Dk27 Gelişen 1920 Maraşspor atağında Volkan’ın aşırtmakistediği topa ceza alanında dokunan kaleci topa elle müdahalesi sonucundamutlak gol pozisyonunu önledi.

Dk30 1920 Maraşspor Sol kanattan atağa çıktı MehmetAkif’in içeri gönderdiği topa Abdullah çıktı ve sert şutunda top yandan autagitti.

Dk33 Sağ kanattan bindirme yapan 1920 Maraşspor’da Mehmettopu ceza alanına aktardı. Ceza alnında topu alan Bünyamin savunmayıda aştısert vuruşunda yandan auta gitti.

Dk38 Ani gelişen 1920 Maraşspor atağında Abdullah topu bindirmeyapan Mehmet’e gönderdi Mehmet topu kontrol etti ve Bünyamin’e aktardı Bünyaminisetopu yan ağlara taktı.

Dk43 sol kanattan kazanılan serbest vuruşta Sefa topuaşırtarak topu filelerle buluşturmak istedi. Top baraja takıldı.

İKİNCİ YARI

Dk48 İlk yarıya göre daha baskılı oyun kurmaya çalışanElbistanspor yakaladığı pozisyonları ceza alanı içerisinde hoyratça harcayantaraf oldu.

Dk55 Sağ kanattan bindirme yapan 1920 Maraşspor’da MehmetBallı topu ceza alanının içerisine ortaladı. Topla buluşan Bünyamin topadokunamadı.

Dk59 Orta sahadan gelişen 1920 Maraşspor atağında Volkanceza yayının üzerine gönderdiği topa çıkan Bünyamin topu kontrol etmek istediBünyaminden önce defans topu uzaklaştırdı. sola aktarılan topu kazanan VolkanSüer topu kazandı ve ceza alanına girdi ve kalecinin sağından top auta attı.

Dk65 Sağ kanattan gelişen 1920 Maraşspor atağında Hakan içerigönderdi. Mehmet topa çıktı top kaleciden oyuna döndü. Geriden gelen Bünyamintopu boş kaleye göndermek istedi. uzaktan koşarak gelen Bünyamin topa dengesizvurdu ve top üstten auta gitti.

Dk69 Sol kanattan bindirme yapan Elbistanspor Vedat’ıniçeri aktardığı topta Hüseyin kafa ile topu auta gönderdi.

Dk72 Sol kanattan gelişen 1920 Maraşspor yüklendi.Bünyaminle gole yaklaşan 1920 Maraşspor’da Bünyamin ani bir atakla topu autagönderdi.

Dk74 Sağ kanattan gelişen 1920 Maraşspor atağında MehmetAkif topu Volkan’a gönderdi. Volkan topu bindirme yapan Sefa’ya gönderdi. Sefaise pası alarak içeri doğru yöneldi ve ortasını yaptı. Ortaya doğru topa çıkanBünyamin kaleci ile karşılaştığı pozisyonda topa kaleci çıktı ve topu kontrolaltına aldı.

Dk85 Sağ kanattan bindirme yapan 1920 Maraşspor’daAbdullah topu Orta sahaya çıkardı. Orta sahada Mehmet Ballı topu kontrol ettive ceza alanına Sefa’ya aktardı Sefa ise bekletmeden vurdu ve top defansaçarparak Bünyamin’in önüne düştü. Bünyamin ise topa hamle yaptı ve ceza alanıniçerisine girdi ve pasını Abdullah’a aktardı Abdullah ise topu filelerlebuluşturdu. 0-1

Dk87 Gelişen 1920 Maraşspor atağında Serhat topu içeriaktardı. İçerde Bünyamin topa çıktı defans topu uzaklaştırmak istedi Volkantopu kontrol etti sert şutu filelerle buluştu 0-2

Dk90 müsabakada 1920 maraşspor 2 gol buldu ve derbininkazananı oldu. (HABER: İLKER YİYEN)

 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15