DİĞER İLLERE VAR BİZE YİNE YOK!

Kahramanmaraş’ta çok istenilmesine rağmen bir türlü yapılamayan yeni stad tekrar gündeme gelirken TBMM’de 12 ile 15 stadyum ihale aşamasına getirildi.

DİĞER İLLERE VAR BİZE YİNE YOK!

Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığının 23 ile 25 yenistad projelerinin birçoğu tamamlanırken, Son olarak 12 ile 15 Stadyum ihaleyeçıkarıldı. Kahramanmaraş’ta çok istenilmesine rağmen bir türlü yapılamayan yenistad sosyal medyada konuşulmaya devam ediyor.

Türkiye’nin 23 iline devasa stadlar yapan Genlik Hizmetlerive Spor Bakanlığı, yaptığı stadlarla kıskandırmaya devam ediyor. Son olarak 12ile 14 stadyum müjdesi geldi. Bazı illerde çürük raporu olan stadyumlarbakanlık tarafından yenilenirken Kahramanmaraş’ta ise güçlendirme ile yolunadevam ediyor. Kentte profesyonel maç oynanan 12 Şubat Stadyumu ve diğerStadyumumuz Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Spor Alanı GüvenlikSertifikası verilmeyeceğine dair yazısıyla Kahramanmaraşspor stadyumsuzkalmasıyla karşı karşıya kalırken, Kahramanmaraş’ın stad hayali, başka baharakaldı.

YENİ STADYUM RAFAKALKIYOR!

 Aylardır,haftalardır sosyal medya ve gündemde çıkan stadyum haberlerine Ak Parti GenelBaşkan Yardımcısı Mahir Ünal’dan cevap gelmişti. Ak Parti Genel BaşkanYardımcısı Mahir Ünal şehirde yaptığı spor çalıştayında stadyumun yapılacağınıduyurmuştu. Kahramanmaraş’a 30.000 kişilik bir stadyum yapılacağını açıklayarakspor kamuoyunu rahatlatmıştı. Seçimlere bir gün kala Ak Parti Genel BaşkanYardımcısı Mahir Ünal'ın açıklamalarının ardından Kahramanmaraş'ta büyük birheyecan yaratan Yeni Stadyum için proje çalışmalarının Tasarruf tedbirleriKahramanmaraşspor taraftarını üzdü ve Yeni stadyum yapılamayacağı duyuruldu.

12 İLE 14 STADYUM

İnşaat halindeki stadların bulunduğu şehirlerdeki eskistadların kapasitelerini, geçen sezonki seyirci ortalamalarını ve yenikapasitelerini Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi araştırdı. Seyirci kapasitesiolmayan şehirlere bile milyonlarca lira harcanarak devasa stadların yapılması,olmayan seyirciyle nasıl dolacağı merak ediliyor. Seyircisi olmayan illeredevasa stadların yapılması Kahramanmaraş’ın takımlarının ve Kahramanmaraşlıfutbolseverlerin çektiği stad çilesiyle karşılaştırılınca ‘Bu kadarı da olmaz’dedirtiyor. Çünkü yeni sezonda büyük sıkıntılarla boğuşan Kahramanmaraş’ın iki profesyoneltakımı Kahramanmaraşspor’un önceki sezonlarda TFF’den gelen tebligatdoğrultusunda Kahramanmaraş Valiliği İl Spor Güvenlik Kurulunun 12 ŞubatStadına Spor Alanı Güvenlik Sertifikası verilemeyeceğine dair yazısınınardından TFF’den iki kulübe fakslanan yazı ile Kahramanmaraşspor her yıl farklıbir tedirginlikle müsabakalarını icra ediyor. Komşu illerden Adana’da 2 takımınolması, Gaziantep ve Malatya illerinin de aynı keza da olması gözleriOsmaniye’ye çevirmişti. Bugün Kahramanmaraş’ta stadın yapılmaması, kenti stadsızbırakacak.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15