DİŞ SAĞLIĞI HAFTASI KUTLANDI

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik ile 22 Kasım Diş Hekimleri Günü ve Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası kutlaması yapıldı.

DİŞ SAĞLIĞI HAFTASI KUTLANDI

Ülkemizde 1996 yılından bu yana her yıl 22 Kasım ‘DişHekimleri Günü’; 22 Kasım’ın içinde bulunduğu hafta ise ‘Toplum Ağız DişSağlığı Haftası’ olarak, ağız sağlığını geliştirici çeşitli farkındalıketkinlikleri ile kutlanmaktadır.

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü , okullarda yürütülenKoruyucu Ağız Diş Sağlığı Programının yanı sıra, öğrenci velilerine, özeleğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde bulunan öğrencilere, anne adaylarınaağız sağlığıyla ilgili eğitimler verdi. 

Kahramanmaraş İl Sağlık müdürlüğü sosyal medya hesabındanyapılan açıklamada, ''Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası ve Diş Hekimleri Günüvesilesiyle bütün ebeveynlerimizi, öğretmenlerimizi ve toplumumuzun tümüyelerini ağız diş sağlığı konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyor; ağız dişsağlığının korunması, iyileştirilmesi ve bu bilincin yaygınlaştırılması içinbüyük bir özveri ile çalışan diş hekimlerimizin ve personellerimizinçalışmalarında başarılar diliyor, halkımızın ‘Toplum Ağız Diş SağlığıHaftası’nı, diş hekimlerimizin ‘Diş Hekimleri Günü’nü kutluyoruz'' ifadelerineyer verildi.

Elbistan İlçe Sağlık müdürlüğü de İlçe genelinde KoruyucuAğız Diş Sağlığı Programı kapsamında; 19.11.2018-23.11.2018 tarihleri arasındaToplum Ağız-Diş Sağlığı Haftası olması nedeniyle, Koruyucu Diş Hekimliği konusundafarkındalık arttırmak amacıyla Elbistan Devlet Hastanesinde stand açtı.

Yapılan açıklamada, ''Vatandaşlara bilgilendirici broşür,diş macunu,diş macunu,kalemlik dağıtıldı.Standa katılan Dt. Selen Müge ÇITAKvatandaşlara diş fırçalamayı maket üzerinde anlattı ve kötü ağızhijyeninin;kalp damar hastalığı,felç,diyabet,düşük,düşük doğum ağırlıklıbebek,solunum yolu enfeksiyonları ve romatizmal enfeksiyonlara yol açabileceğiunutulmamalıdır dedi.Ayrıca Koruyucu Ağız Diş Sağlığı Programı kapsamındaokullarda başlatılan flor uygulamalarımız devam etmektedir'' ifadelerine yerverdi.

HABER: ÖMER FARUKSALMAN

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15