Diyanet İşleri Başkanı'na tebrik ziyareti

Türkiye’nin önde gelen kanaat önderlerinden Kahramanmaraş Ülfet Vakfı Kurucu Başkanı Abdullah Taylan Hocaefendi, yönetiminde bulunduğu Anadolu Alimler Bildiği Yönetim Kurulu ile Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı makamında ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı'na tebrik ziyareti

Anadolu Alimler Birliği Başkanı Ömer Faruk Akkaya, (Türkiye)Reisul - Kurra Mustafa Demirkan, Araştırmacı Yazar YUSUF Kaplan, Fatih SultanMehmed Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hamdi Arslan, Medrese Alimleri VakfıBaşkanı Tayyi̇b Elçi, Birlik Başkanı Ömer Faruk Akkaya hoca öncülüğünde,gerçekleşen ziyarette, Diyanet İşleri Başkanı için atandığı yeni görevinde,kendilerini tebrik edip, başarılar dilediler.

Türkiye Alimleri Birliği tarafından kendilerine hediyeedilen, Efendimiz (s.a.v.)’in Hilye - i Şerifi kabulünde Başkan ve heyet maneviduygular yaşadı. Türkiye Alimler Birliği Başkanı Ömer Faruk Akkaya,Diyanet İşleri Başkanlığının ülke için önemine dikkat çekerek, yıpratılmasınakesinlikle müsamaha etmeyeceklerini ifade ettiler. Bugün ihtiyaç duyulan birlikve beraberlik ruhunun, ancak beraber sağlanabileceğini ifade eden Akkaya,başkanımızla daha güzel hizmetler için, beraber olduklarını ifade ettiktensonra sözlerine şöyle devam etti; “Diyanet İşleri Başkanlığımızın yurt dışıhizmetleriylede İslam aleminin umudu olması, bizleri daha çok sorumlu veduyarlı hale getirmiştir. Diyanet İşleri Başkanlığının yurt içinde ve dışındayaptığı hizmetlerden dolayı, teşekkür ediyor bu ulvi teşkilatın başarılarınındevamını diliyoruz.”

Ülfet Vakfı Kurucu Başkanı Abdullah Taylan ise görüşmede;“Cumhuriyet tarihi boyunca Diyanet İşleri Başkanlığı, itikadı ve amelimezhepler yapısında, bir omurga görevi yapmıştır. Bundan dolayıdırki bu günekadar Türkiye’mizde diğer coğrafyalardan farklı olarak din adına herhangi birbozuk/ sapık örgüt, din adına yer edinip başarılı olamamıştır. Başkanımızdanricamız, bu omurgayı daha çok takviye etmesidir.” dedi

Diyanet İşleri Başkanlığı görevine getirilen Prof. Dr. AliErbaş’a tebriklerini ileten Taylan Hocaefendi, bu ulvi makamın her türlüfitneden korunması adına, beraber olduklarını ifade ederek duada bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ziyarettenduyduğu memnuniyetini ifade ederek; Türkiye için en güzel hizmetlerin olacağınaişaret etti. Erbaş özellikle eğitim üzerinde ciddi çalışmaları olduğunubelirterek; diyanet olarak tüm güzel çalışmalara açık olduklarını, her türlüfaydalı çalışmanın yanında yer alacaklarını dile getirmesinin ardından AnadoluAlimler Birliği heyetine, ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2017, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15