Doğa’dan sıfır atıka mavi kapak!

Kahramanmaraş’ta yıllar önce başlattığı mavi kapak kampanyasıyla yaklaşık 9 bin engelli vatandaşın tekerlekli sandalye ihtiyacını karşılayan Gülmezoğlu, yüzleri güldürmeye devam ediyor.

Doğa’dan sıfır atıka mavi kapak!

Tek başına Sivil Toplum Kuruluşu ordularından daha fazla engellinin tekerlekli sandalye ihtiyacını karşılayan Gülmezoğlu, ısrarla sürdürdüğü mavi kampanyası sayesinde geçtiğimiz günlerde 10 ailenin daha yüzünü güldürdü.

Kahramanmaraş’ta Hacı Kalaycı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde kantin işleten Abdülkadir Zeki Gülmez (Tekkeli Gülmezoğlu) tarafından 7 yıl önce okulda başlatılan mavi kapak toplama kampanyası kent geneline yayıldı. Gülmez, kampanya kapsamında 9 bin 400 adet manuel ve 83 adet akülü tekerlekli sandalyeyi engellilere teslim etti. Son olarak Doğa Koleji öğrencileri topladıkları mavi kapaklar sayesinde 10 engelliye manuel tekerlekli sandalye dağıtıldı. Okul konferans salonunda düzenlenen törende10 sandalye engellilere teslim edildi.

“VATANIMIZ İÇİN CAN VEREN ŞEHİTLERİMİZİN ADINI YAŞATABİLMEK İÇİN ÇABALIYORUZ”

Çocukların topladığı mavi kapakların 10 engelliye umut olduğunu söyleyen, Abdülkadir Zeki Gülmez (Tekkeli Gülmezoğlu),"Biz daha öncesinde bu mavi kapaklı arabalar veriyorduk ama insanların eli ayağı olma adına son dönemde Kahramanmaraş Gaziler ve Şehitler Derneği Başkanı Yunus Kahraman Bey ve yönetim kurulu arkadaşlarının bizlere hatırlatması üzerine vatanımız için şehit olan askerlerimizin, polislerimizin adına anılarını yaşatabilmek adına böyle bir kampanyaya başlattık. Bu kampanyayada okulumuz öğrencileri ellerinden geldiğince, olabildiğince destek verdiler. Okulumuz idarecilerine, öğretmenlerine, öğrencilerine en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. İnşallah bu tarz hareketlerinin devamını bekliyoruz" diye konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZ OLMASA YAPAMAZDIK”

Engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için sosyal sorumluluk çalışmasının yerine getirildiğini söyleyen Onikişubat Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen ise, "Doğa Kolejimizin yöneticilerine, öğretmenlerine ve o sevgili güzel öğrencilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Güzel bir proje olmuş aklımıza gelmeyen bir projeydi ama şehit ailelerimiz buradalar, onların şehit olan eşleri, şehit olan kardeşleri adına güzel bir etkinlik sergilediler. Bu çocuklarımız özellikle anasınıfı, ilkokul çocuklarımız daha bu çağda iken insanlığa olan hizmeti göstermek istemişler. Bu hizmetlerinden dolayı onların gözlerinden öpüyorum, alınlarından öpüyorum Abdulkadir kardeşimin söylediği gibi ellerinden öpüyorum. Bu çocuklarımız minik yüreklerinde minik bedenlerinde koca koca güzellikleri düşünerek bugün ihtiyaç sahibi olan kardeşlerimize, arkadaşlarımıza bir sandalye hediye ederek onların hayatlarını kolaylaştırmışlardır. Bundan dolayı da çok seviniyoruz. Bu konuda gerçekten öğrencilerimizin bu duyarlılığı sergilemeleri bizleri çok mutlu ediyor. Zaten özlenen bir nesil olarak düşündüğümüz hem hayır dünyalarına hem yerüstündeki yaşantılarına bir katkıları olur düşüncesiyle bu programı gerçekleştirdik. Emeği geçen katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

“ŞEHİT AİLELERİ BU PROJEDE OLMAKTAN MUTLU”

Kahramanmaraş Gaziler ve Şehitler Derneği Başkanı Yunus Kahraman, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, bu vatan için ölmeyi göze almış gazilerimize de mutlu ve uzun bir ömür diliyorum. Burada Şehit Ailelerimiz projede yer almaktan mutlu. Böyle bir kampanya düzenleyen okul idarecilerine, öğrencilere, bu kampanyayı uzun soluklu yürüten Kadir Gülmez’e ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.(HABER VE FOTOĞRAFLAR: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15