DOĞUKENT AMATÖRÜN HİZMETİNDE!

Tesisleşmede önemli yol kat eden Kahramanmaraş’ta Doğukent Futbol sahası Amatöre hizmet vermeye başladı.

DOĞUKENT AMATÖRÜN HİZMETİNDE!

Şehrin 4 bir yanının Spor alanına çeviren KahramanmaraşGençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü son olarak Doğukent Futbol sahasının daAmatörün hizmetine sundu. İlçelerde spor salonu ve spor sahaları inşaa eden vespor alanı olmayan ilçe bırakmayan Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü  

Son olarak Dulkadiroğlu ilçesi yer alan Doğukent Sentetikfutbol sahasını hizmete sunarak ilk resmi gece maçı yapıldı.

İLK RESMİ MÜSABAKAGERÇEKLEŞTİRİLDİ

2015 yılında yapımı tamamlanan ilk yapıldığında geceaydınlatması olmayan ilçe sakinlerinin ve Amatör spor kulüplerinin talepleriüzerine 2018 Eylül ayı itibari ile Gece aydınlatması yapılan Doğukent futbolsahasında artık amatör lig müsabakaları yapılıyor. 04.11.2018 tarihinde 1.Amatör A grubu müsabakası; 1905 Kahramansaray-Kahramanmaraş Gençlerbirliği maçıile Dogukent Sentetik futbol sahasında ilk gece maçı gerçekleştirildi. Çekişmeligeçen müsabaka 5-1 sonuçlandı.

“ŞEHRİMİZE SPORALANLARI KAZANDIRIYORUZ”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı İlk gece maçıoynanması nedeniyle, yaptığı açıklamada şunları söyledi “Dulkadiroğlu ilçemizdeyer alan Doğukent Sentetik futbol sahamızda ilk resmi gece maçı yapmışbulunuyoruz bundan dolayı mutluluğumu ifade etmek isterim. Bundan sonrasahamızda Gündüz ve Gece maçları yapacağız. Amatör lig maçlarında diğersahalarımızda ki yoğunluğu azaltmış olacağız. İl geneli yaptığımız tesisleşme hamlesiile en uzak ilçelerimize kadar 7 den77 e her yaştan vatandaşlarımızıyararlanacağı sahalar spor alanları ile gençliğe ve Spora hizmet etmeye devamediyoruz. Bu güzel yatırımlarda emeği geçen tüm devlet büyüklerimizeKahramanmaraş halkı olarak teşekkür ediyoruz” dedi. (HABER: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15