Dolandırıcılık İddiası

Dolandırıcılık İddiası

Dolandırıcılık İddiası

Kahramanmaraş’tabir inşaat firmasının kendileri dolandırdığını iddia eden vatandaşlar, basınaçıklaması yaparak sorumluların cezalandırılması istediler. 

  Kahramanmaraş'ınDulkadiroğlu ilçesindeki Trabzon Bulvarı’nda toplanan vatandaşlar, bir inşaatfirmasının kendileri dolandırdığını iddia ederek ellerindeki dövizlerletepkilerini dile getirdi. Grup adına konuşan Ayşe Dağ, inşaat firmasınca 25-30kişiye aynı adreste aynı daireyi satıldığını öne sürdü.

Toplanma amacımız yıllardır çalışıp biriktirdiğimiz vehayallerimizi elimizden alan firmanın yüce Türk adaletince hesap sorulmasıdırdiyen Ayşe Dağ şöyle konuştu; ''17 Temmuz 2018 tarihinde, bu kadar mağdurinsanla alay edercesine basına yaptıkları açıklamada, şirketin tüm projelerinibitirmeye yetecek kadar mal varlığı bulunduğunu ve tüm üyelerin bütünmağdurlarını giderileceğinin söylemelerine rağmen, yüzlerce insan milyonlarcaparası alınarak dolandırılmış ve hiçbir üyenin mağduriyeti giderilmemiştir.Hatta hiçbir inşaat yapımı dahi adım atılmamıştır. Biz mağdurlar olarakverilmiş olan paralarımızın nereye aktarıldığını ve nereler de kullanıldığınıbilmek istiyoruz. Ayrıca ev yapımında kullanılmayan paralarımızın iadeedilmesini istiyoruz. İnşaat firmasınca yaklaşık 25-30 kişiye aynı adreste aynıdaireyi sattıkları, devletin bunlara vermiş olduğu müteahhit kimliğinikullanarak kanunsuz, usulsüz iş yaptıklarını yüzlerce üyeyi dolandırdıklarıispatlı ve delilidir. Yetkililerin yardımlarını talep ediyoruz.”

Biz mağdurlar olarak verilmiş olan paralarımızın nerelereaktarıldığı ve nerelerde kullanıldığını bilmek istiyoruz diyen Dağ, ''Ayrıca evyapmak için kullanılmayan paralarımızın tarafımıza iade edilmesini istiyoruz.Şirket yetkilileri Ali Kebapçıoğlu ve Mehmet Dişçeken ile iletişim sağlanacakne bir ofisleri ne de bir telefonları yoktur. Üyeler tarafından arandığındahiçbir yetkili ile iletişim sağlanamamakta ve telefonlara cevapverilmemektedir. Bu durumun neticesi olarak biz üyeleri dolandırdıklarınınyadsınamaz bir göstergesidir. İnşaat firmasında yaklaşık 25-30 üyeye aynıadresli, aynı daireyi sattıkları, devletin bunlara vermiş olduğu müteahhitkimliğini kullanarak kanunsuz, usulsüz, izinsiz iş yaptıkları ve yüzlerce üyeyidolandırdıkları ispatlı ve delillidir. İnşaat yetkililerinin söylemiş olduğu,Royal Park, Döndüoğlu, ve benzeri hayali isimlerle üyelere sundukları projeleriçin gerekli yasal izinlerin alınmadığı sorumlu belediyelerce tarafımıza resmiyazı ile bildirilmiştir. Hatta gösterdikleri arsaların arsa sahipleri ileanlaşma yapmadan da para topladıkları ispatlı ve delillidir. Bu durum alacakverecek konusu değil, nitelikli dolandırıcılığın ta kendisidir. Şirketsahipleri Ali Kebapçıoğlu ve Mehmet işçeken’in bu kadar usulsüz ve kanunsuz işyapmalarına rağmen dışarıda ellerini kollarını sallayarak dolaşmakta ve hattamağdur üyelerle dalga geçtikleri tüm üyelerce bilinmektedir. Bu durum kamuvicdanını rahatsız etmekte, bizlerdeki adalet duygusunu zedelemektedir. Sonuçolarak her zaman mazlumun ve mağdurun yanında olan Cumhurbaşkanımız Sayın RecepTayyip Erdoğan’dan ve Kahramanmaraş Valisi Sayın Vahdettin Özkan’danyardımlarını talep ediyor, yüce Türk adaletinden sorumluların gerekli cezalarıalmalarını talep ve arz ediyoruz.'' ifadelerine yer verdi.

HABER-FOTO:MUSTAFAKÖMÜ

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 05:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15