Drift yaparken şehir polis kameralarına yakalandılar

Trafiği tehlikeye düşürdükleri tespit edilen 2 sürücüden 1'ine 5 bin 10 lira para cezası kesildi.

Drift yaparken şehir polis kameralarına yakalandılar

  Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesindearaçlarıyla kırmızı ışıkta geçtikten sonra aynı anda ‘drift’ yaparak trafiğitehlikeye düşürdükleri şehir polis kameralarınca tespit edilen 2 sürücüden1'ine değişen trafik kanunu kapsamında 5 bin 10 lira para cezası kesildi. Plakatakılı olmayan diğer araç ise polis tarafından tüm ilçede aranıyor.  


  Sürücüleri yakındanilgilendiren Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik YapanKanun, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Elbistan İlçe EmniyetMüdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri de denetlemelerinde kuralihlali yapan sürücülere yeni miktarlar üzerinden cezai işlem uygulamayabaşladı. Rutin yol kontrollerinin yanı sıra ilçedeki şehir polis kameralarınınkaydettiği görüntüleri inceleyen polis ekipleri, Yunus Emre Mahallesi'ndekikavşakta, 2 sürücünün araçlarıyla kırmızı ışıkta geçtikten sonra driftyaptığını belirledi. 2 sürücü, şehir polis kameralarının kendilerinigörüntülemesine aldırış etmeden, akan trafikte aynı anda drift yaparak şehirmerkezi istikametine gittiğinin tespit edilmesi üzerine devriye gezen trafikpolislerine bilgi aktarıldı. 

  Trafik polisleri,görüntülere yansıyan plakadan yola çıkarak drift yapan araçlardan biriniyakaladı. Adı açıklanmayan araç sürücüsüne 5 bin 10 TL para cezası uygulandı.Araç, 60 gün trafikten men edilirken sürücünün ehliyetine de 60 gün süreyle elkonuldu. Kırmızı ışık ihlalinden dolayı da ayrıca para cezası kesildi.

  Trafik polisleri,üzerinde plaka takılı olmayan diğer aracı tespit etmek için çalışmalarınısürdürüyor. İlçedeki aynı model ve renkteki araçları kontrol eden polisekipleri, bulunması halinde aynı cezai işlemleri o sürücüye de uygulayacak.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15