DULKADİR CAZİBE MERKEZİ UYDU KENT

Dulkadiroğlu Belediyesi öncülüğünde başlatılan Yeni Kent Toplu Konut projesinde yaklaşık 130 dönüm arazi üzerine 1332 konut ve 1500 metre kare iş yeri inşa edilecek. Dulkadiroğlu Yeni Kent Yapı Kooperatif Başkanı Sebuk Tekin Alparslan dün basın mensupları ile bir araya gelerek konut projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

DULKADİR CAZİBE MERKEZİ UYDU KENT

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesine inşa edilen ve şehrindoğuya doğru gelişimine katkı sağlayacak Yeni Kent Toplu konut projesine 1296daireye üye kaydı yapıldığı öğrenildi. Dulkadiroğlu Belediyesinin ilk toplukonut projesi olan bölgenin konut ihtiyacını da karşılayacağı belirtilirken,Yaklaşık iki aydan beri faaliyetlerini sürdüren şantiyenin 126 milyon bedeliolduğu ifade edildi.KAHRAMANMARAŞ'IN ENBÜYÜK ŞANTİYESİ

Kooperatif Başkanı Sebuk Tekin Alparslan basın mensuplarınayaptığı açıklamada, ''Bu toplantı kooperatifimizin gidişatı ile ilgili ilktoplantımız. Kamuoyu ve üyelerimizi aydınlatmak adına sık sık bu toplantılarıgerçekleştireceğiz. 130 dönüm arazi üzerine kurulu olan şantiyemiz, 1332konuttan ve 1500 metre kare iş yeri olarak yapılamaktadır. Burada şu an günlük8 daire üretiyoruz. Bunun altından lojistik sistemleri sağlayan elektrikmekanik sistemleriyle ilgili imalatlarımız devam ediyor. Duvar imalatları devamediyor. İhale yapılan firmamız tarafından gerekli bağlantı yapıldı. Şu anda çokhızlı bir çalışmamız var'' dedi ve Kamunun yaptığı ihaleler açısından şu andaKahramanmaraş’ın en büyük şantiyelerinden birisi olduğunu söyledi.

DAİRE FİYATLARI 85İLE 130 BİN LİRA ARASINDA  

Başkan Alparslan, dairelerin brüt 140 metrekare, net olarak121 metrekare olarak yapıldığını ve 85 bin ile 130 bin lira arasında dairefiyatlarının değiştiğini söyledi. Alparslan, ''Üyelerimizden toplanan peşinatlarlaarsa alındı. Şu anda inşaat sürüyor. Devamı özel katılım bankaları üzerindenfinanse edilecek. Özel katılım kuruluşlarından alınan şu andaki oranlarla rekorseviyesinden düşük. 0,95 gibi bir orandan bahsediyoruz. Türkiye şartlarındagayet güzel bir rakam. Şantiyemiz hızla devam ediyor'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner19

banner13

banner17