DULKADİROĞLU 76 BİN TON ÇÖPÜ BERTARAF ETTİ

Çevre kirliliği konusunda önemli çalışmalar yapan Dulkadiroğlu Belediyesi, 2018 yılı içerisinde 76 bin 304 ton 830 kilogram atık toplayarak bertaraf etti.

DULKADİROĞLU 76 BİN TON ÇÖPÜ BERTARAF ETTİ

Bölgesinde bulunan cadde ve sokakları karış karış temizleyen DulkadiroğluBelediyesi, 2018 yılında 76 bin 304 ton 830 kilogram atık malzeme topladı.
Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı NecatiOkay, göreve geldikleri ilk günden bu yana çevre ve temizlik konusuna çok büyükönem verdiklerini söyledi.
Başkan Okay, konu ile ilgili konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
“Ak belediyeciliğin gereği vatandaşa en güzel hizmeti sunmaktır. Bu düşüncedenhareketle vatandaşımızın her konuda refaha kavuşması adına birçok çalışmayaptık. Bu çalışmaların yanı sıra günlük olarak yaptığımız çalışmalardamevcuttur. Özellikle çöp toplama konusunda çok özel çalışmalar yapıyoruz. Şehirmerkezinde asansörlü yer altı çöp konteynır sistemini geliştirerek hem görüntükirliliğinden hem de çevre kirliliğinden kurtulmuş olduk. Bölgemizde bulunantüm boş arazileri ayrıca temizleyerek de görüntü kirliliğinin önüne geçiyoruz.Ayrıca Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde doğan ve adım adım yayılan Sıfır Atıkprojesine ilk destek veren belediyeyiz. Geçtiğimiz yıl da yoğun bir temizlikçalışması yaptık. Bu çalışmamız rakamlara da yansıdı. 2018 yılı içerisindetoplamda 76 bin 304 ton 830 kilogram atık topladık. Ben özverili bir şekildeçalışan ve gecesini gündüzüne katan tüm personellerimize de emeklerinden dolayıayrıca teşekkür ediyorum.”


 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2019, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15