DULKADİROĞLU BELEDİYESİ OLARAK HEDEFİMİZ GENÇLER

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, 1- 7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Dulkadiroğlu Gençlik Merkezinde din görevlileri ile bir araya geldi.

DULKADİROĞLU BELEDİYESİ OLARAK HEDEFİMİZ GENÇLER

 

Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından Dulkadiroğlu Gençlik Merkezindedüzenlenen programda ilçemizdeki cami ve din görevlileriyle bir araya gelen BaşkanNecati Okay, Görev başında olduğu günden bu yana Dulkadiroğlu’nun en büyükyatırım projelerinden birini hayata geçirdiklerini dile getiren ve Gençlikmerkezinin ilçemiz açısından ihtiyaç duyulan toplantı, konferans ve semineramaçlı kullanılabileceği geniş katılımlı organizasyonların, kısaca her türlüihtiyaçlarının bu mekânda yapılabileceğini söyledi.

Kur'an tilaveti ile başlayan programda açılış konuşmasınıyapan Başkan Okay, “Dulkadiroğlu Belediyesi olarak amacımız sadece yol, asfalt,kaldırım, kilit parke yapmanın değil gençlerle ilgili sorumluluğumuzunfarkındayız. Gençlerimize ve geleceğimize yatırım yapmamız gerekiyordu ve bumekân bunların en önemlilerin bir tanesi artık diyebiliriz. Bölgedeki en büyükgençlik merkezi olarak ilçemizde ki gençlerimize hizmet verecek olan bu mekândaher türlü standart olacak inşallah. Gençlerimizi burada tutmak için elimizdengelen her türlü gayreti göstereceğiz çünkü burası kontrollü bir alan bu tipmekânlar olmadığı için gençlerimiz kafelere, kahvehanelere gidiyorlardı.İnşallah bundan sonra gitmeyecekler ve boş zamanlarını bu kontrollü mekânlardageçirme imkânları olacaktır. Gençlik merkezimizin işleviyle alakalı daha fazlafaydalanmak için tüm kurumlarımızdan istişarelerle görüş ve önerilerinialıyoruz. Dün gerçekleştirdiğimiz toplantımızda bu bölgedeki okul müdürlerimizve rehberlik öğretmenlerimizle bir araya geldik. Gençlerin yaşam kalitesiniarttırmak, onları ilgi alanları doğrultusunda yönlendirmek, ufuklarınıgenişletmek, sosyal ve nitelikli bireyler olarak hayata hazırlamak amacıyla önerilerinizidikkate alarak burayı yoğun bir şekilde kullanılır hale getirmekistiyoruz."

Gazipaşa ve Ferhuş Gençlik Merkezleri İçin Çalışmalarımızdevam ediyor

"Daha öncede söylediğim gibi hedefimiz yılsonunakadar 20 bin öğrencimizi bu mekânda ağırlamak bununla ilgili okulidarelerimizle sıkı bir işbirliği içerisindeyiz. Programı belirleyipöğrencilerimizi hızlı ve verimli şekilde belirli periyotlarda çeşitliorganizasyonlarla burada toplayacağız. Yaptıklarımızı iyi anlatmak ve yenidönemde de projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz. Gençlikmerkezlerimizin birincisi bu diğeri de Gazipaşa’da bulunan 2 bin metrekarekapalı alana sahip atölye ve dersliklerin bulunacağı yer olacaktır. Fakat oradakiteknik sorunlar ve bazı aksaklıklardan dolayı biraz uzadı. Kısa zamanda orayıda açma niyetimiz var. Karacasu bölgesinde ihale ettiğimiz fakat içerisindendere yatağı geçmesinden dolayı gecikme oldu ama onunda yakında inşaatına başlayacağızinşallah. Bunun duşunda gençlik spor bakanlığının yakında inşaatına başlayacağıkülliye alanımızın 300 metre üstünde yapmayı planladığı gençlik merkezide var. Dolayısıylabu 4 gençlik merkeziyle tüm ilçemize uzun yıllar ihtiyacını görecek çok rahatbir şekilde yetecek mekânları oluşturduk.” (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17