DULKADİROĞLU BELEDİYESİ SIFIR ATIK EĞİTİM PROGRAMINI SÜRDÜRÜYOR

Sıfır Atık Projesi kapsamında israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık miktarının azaltılması ve geri kazanımın sağlanması amacıyla Dulkadiroğlu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Çağlayancerit Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü personeline eğitimi verdi.

DULKADİROĞLU BELEDİYESİ SIFIR ATIK EĞİTİM PROGRAMINI SÜRDÜRÜYOR

CumhurbaşkanlığıKülliyesi’nde ilan edilmesinin hemen ardından Sıfır Atık sistemini ilkuygulamaya başlayan Dulkadiroğlu Belediyesi, bu yöndeki tecrübesini diğer ilçebelediyeleriyle de paylaşıyor. Çağlayancerit Belediyesi’nin talebi üzerinedeneyimli personelini eğitim programı için ilçeye yönlendiren DulkadiroğluBelediyesi, verimli bir eğitim programını tamamladıklarını duyurdu.

Sıfır Atıkkonusunda her türlü tecrübe ve deneyim paylaşımına hazır olduklarını dilegetiren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, konuyla ilgili kısa biraçıklama yaptı. Başkan Okay, Sıfır Atık projesinin daha yaşanıla bilir birdünya için önemli olduğunu hatırlattı. Bu nedenle ilçesinde Sıfır Atıkprojesini her alanda değerlendirdiklerini ifade eden Başkan Okay, sözlerini şuşekilde sürdürdü: “Sıfır Atık Projesini ilçemizde uygulayarak iyi bir gelecekiçin çalışmalar yapıyoruz. Burada elde ettiğimiz deneyimleri de diğerbelediyelerimizle paylaşıyoruz. Deneyimli personel arkadaşlarımız talep edilenyerlere giderek eğitim programları düzenliyorlar. Bundan sonraki süreçte de bueğitim programlarını sürdüreceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15