DULKADİROĞLU BELEDİYESİ YABAN HAYVANLARINI UNUTMUYOR

Kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanlarını unutmayan Dulkadiroğlu Belediyesi, bayat ekmek kutularında toplanan ve çeşitli esnaftan temin edilen ekmekleri yaban hayvanlarına ulaştırmaya devam ediyor.

DULKADİROĞLU BELEDİYESİ YABAN HAYVANLARINI UNUTMUYOR

İlçe merkezinde belirli noktalara bayat ekmek kutuları bırakan DulkadiroğluBelediyesi, bu kutularda toplanan ekmekleri kış aylarında yiyecek bulmaktazorlanan yaban hayvanlarına ulaştırıyor.
Yaz aylarında hayvan barınakları ve hayvan severlere gönderilen bayat ekmekler,kış aylarında da zorlu kış şartlarında hayatta kalmaya çalışan yabanhayvanlarına ulaştırılıyor.
Dulkadiroğlu Belediyesi ekipleri düzenli olarak Ahir Dağında bulunan ormanlıkalanlara bayat ekmek kutularında toplanan ve esnaftan toplanan ekmekleridağıtıyor. Dulkadiroğlu merkezinde bulunan bir çok esnafta bu anlamlı faaliyetedestek olurken, vatandaşlardan da Dulkadiroğlu Belediyesi’ne destek geldi.
Geçtiğimiz hafta toplanan bayat ekmekler, Dulkadiroğlu Belediyesi ekipleri tarafındanAhir Dağı’nda bulunan yaban hayvanlarına ulaştırıldı.
Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı NecatiOkay, bu konuya duyarlılık gösteren herkese teşekkür etti.
Özellikle bu yıl kış aylarının çok çetin geçtiğini aktaran Başkan Okay, busüreçte yiyecek bulamayan yaban hayvanlarına sahip çıktıklarını aktardı. İlçemerkezinde bulunan bayat ekmek kutularının bu anlamda çok büyük önemi olduğunuaktaran Başkan Okay, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmesini şu şekilde sürdürdü:“Göreve geldiğimiz ilk yıl ilçe merkezimizde çeşitli noktalara bayat ekmekkutuları oluşturduk. Bunun yanı sıra ara mahallelerimizde vatandaşlarımızınbayat ekmekleri çöp konteynırlarının belli bölümlerinde oluşturulan yerlerebırakmaları konusunda çeşitli çalışmalar yaptık. Buradan elde ettiğimiz bayatekmekleri yaz aylarında hayvan barınaklarında değerlendirdik. Kış aylarında iseyaban hayvanlarının daha çok ihtiyacı olduğunu düşünerek bu konudaoluşturduğumuz ekibimizle bayat ekmekleri yaban hayvanlarına ulaştırdık. Yapmışolduğumuz bu projeye ilçemizde bulunan esnaflarımız da duyarlılık gösterdi.Onlarda iş yerlerinde artan bayat ekmek ve sebzeyi bize ulaştırdılar. Teminettiğimiz tüm bu yiyecekleri dağlarda aç kalan hayvanlara ulaştırdık. Yoğun geçenbu kış aylarında şartlar elverdiği sürece bu çalışmamızı devam ettireceğiz. Benkonuya duyarlılık gösteren herkese teşekkür ediyorum.” 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15