DULKADİROĞLU'NDAN TURİZM'DE TARİHİ BİR ADIM DAHA

Tarihi ve kültürel değerlerini ön plana çıkararak Kahramanmaraş turizmine katkı sağlayan Dulkadiroğlu Belediyesi, bu değerleri tanıtım noktasında da önemli bir çalışmayı hayata geçirdi. GEZEDE isimli mobil uygulamayı hayata geçiren Dulkadiroğlu Belediyesi, şehre gelen yerli ve yabancı turistlerin bu uygulamayla doğru bir şekilde bilgileneceğini bildirdi.

DULKADİROĞLU'NDAN TURİZM'DE TARİHİ BİR ADIM DAHA

Kahramanmaraş’ın turizm de hak ettiği önemi kazanması adınabir çok çalışmaya imza atan Dulkadiroğlu Belediyesi, bu yöndeki çalışmalarınıartırarak sürdürüyor. Tarihi konakları restore ederek müze haline getirenDulkadiroğlu Belediyesi, yeni çalışmalarla Kahramanmaraş’ta turizmin öncüsüolacağını bir kez daha ortaya koydu.
Bu çalışmaların tanıtımını doğru ve verimli bir şekilde yapmayı hedefleyenDulkadiroğlu Belediyesi, GEZEDE isimli mobil uygulama geliştirerekKahramanmaraş’ta bir ilki gerçekleştirdi. Kahramanmaraş’ı doğru bir şekildetanımak ve gezilmesi gereken yerleri kısa yoldan öğrenmek isteyen yerli veyabancı turistlere yönelik yapılan uygulama, Android ve IOS tabanında akıllıtelefonlarda yerini alacak.
Konuyla ilgili konuşan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay,: “Tarihi ve kültüreldeğerlerimize verdiğimiz önemin altını çizmek istiyorum. Bu değerlerimiziturizme kazandırmak adına da önemli çalışmalar yapıyoruz. İlçemizi müzelerledonatarak, tarihi çarşılarımızla entegre ettik. Şuanda Kahramanmaraş’a gelenbir kişinin gezip göreceği bir çok alan oluşturduk. Mevcut alanlarımızıiyileştirdik ve bu çalışmaları devam ettiriyoruz. Ortaya çıkardığımız ve mevcutbilinen değerlerimizi tanıtmak adına da önemli bir çalışma yaptık. Bugünhepimizin cebinde olan telefonlara yönelik bir uygulama geliştirdik. GEZEDEismini verdiğimiz bu uygulama sayesinde şehrimize dışardan gelen turistlerKahramanmaraş’ı daha rahat bir şekilde tanıyabilecekler. Ayrıca şehrimizlealakalı bilgilere de kolay bir şekilde ulaşabilecekler. Ben uygulamanınhayırlara vesile olmasını diliyorum. Kahramanmaraş’ımıza ve ilçemize hayırlıolsun.”

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15