DULKADİROĞLU TARİHİ YENİDEN CANLANDIRDI

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin restorasyon çalışmalarını tamamladığı Üdürgücü konağında incelemelerde bulunan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, “Dulkadiroğlu Belediyesi restorasyon çalışmalarıyla şehrin tarihini yeniden canlandırdı” dedi.

DULKADİROĞLU TARİHİ YENİDEN CANLANDIRDI

Demirciler Çarşısı, Kasaplar Çarşısı, Mutfak Müzesi, Somut Olmayan Kültürel MirasMüzesi ve Üdürgücü konağını ziyaret eden Ak Parti Kahramanmaraş MilletvekiliAhmet Özdemir, Dulkadiroğlu’nun tarihi ve kültürel değerleriyle ön planaçıktığını anlattı.


Dulkadiroğlu Belediyesi’nin bu tarihi ve kültürel değerleriiyi değerlendirdiğinin altını da çizen Özdemir, restorasyonu tamamlananÜdürgücü konağını ziyareti sonrasında şunları söyledi: “Dulkadiroğlu BelediyeBaşkanımız bölgesinde tarihi adeta yeniden canlandırmıştır. Çok özel ve güzelbir mekanı Kahramanmaraş’ın hizmetine sunmaya hazırlanıyor.


Türkiye’nin başkayerlerinde görüp özendiğimiz bu tarihi konakların şehrimizde de restoreedilerek turizme kazandırılması bizleri son derece memnun etti.  Vatandaşlarımızın burayı mutlaka görmeleriniistiyorum. Belediye başkanımız alanın sosyal ve kültürel amaçlı kullanılacağınısöyledi. Şehrimize bu güzel yapıyı kazandırdığı için Dulkadiroğlu BelediyeBaşkanı sayın Necati Okay’a bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.”


Üdürgücü konağında milletvekilleri için irtibat ofisi olacağını öğrenen Özdemir,konu ile ilgili ise şunları kaydetti: “Üdürgücü konağında bizden önceki, bizimve bizden sonraki vekillerimizin de kullanacağı özel bir irtibat ofisioluşturulmuş durumda. Vatandaşlarımızla her zaman iç içeyiz. Bu mekanın da bunadaha fazla katkı sağlayacağını düşünüyorum.” 

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2018, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner19

banner13

banner17