Dünya Helal zirvesindeyiz!

TC CUMHURBAŞKANUĞI himayesinde düzenlenen Dünya Helal zirvesi ve  Helal Expo Fuarına Kahramanmaraş aşçılar ve pastacılar derneği (KAHAPAD) olarak katılım gösterdik.  KAHAPAD yönetim kurulu başkanı AYŞE NAZLI sözlerine şöyle devam etti

Dünya Helal zirvesindeyiz!

Kahramanmaraş'ın en özel yöresel lezzetleriyle katıldığımuz fuar da şehrimizi en iyi şekilde temsil ettik. Bu katılımda en büyük destekçilerimiz Kahramanmaraşlı işletmecilerimizin sponsorluğun da gerçekleştirdik. Kahramanmaraş'ın tarhanası biberi, tatlısı dondurması, çöreği baharatı, şire ürünlerinden zeytinyağına ve Maraş paçasına kadar her lezzetini tanıtıp şehrimizin gastronomisinin tanıtımına  katkıda bulunduk. Böyle ciddi ve  büyük bir organizasyon da yer almamn haklı gururunu yaşadık. Konfederasyonumuz (TAŞPAKON) ve derneğimiz (KAHAPAD) yönetimi olarak şehrimizin tanıtımda yer almak için her alanda yerimizi alacağız. Dünya Helat Zirvesi ile 7. İslam  İşbirliği Teşkilatl (İİT) Helal Expo Fuarı, Cumhurbaşkanğı himayesinde, islam ülkeleri Standartları ve Metroloji Enstitüsü  (SMIIC), İstam Ticareti Geliştirme Merkezi (ICDT) ve Discover Events  (TAŞPAKON) tüm aşçılar ve pastacllar konfederasyonu 28 Kasim-1  Aralık'ta Yenikapl'daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde

gerçekleştirildi.  Helal Expo Fuarı’nın bu yıl 40 bin ziyaretçisi olduğunu belirterek 5 bine yakın degelasyon katılımı gerçekleştiğini bildirdi.

Zirvenin en anlamlı organizasyonu Tüm aşçılar ve pastacılar konfederasyonu (Taşpakon) tarafında düzenlenen yarışma programı ilgi odağı oldu. Çeşitli ülkelerden gelen  yarışmacılar ile bir çok ülkeden gelen şefler jüri lerimiz ve (kahapad) yönetim kurulu başkanı AYŞE NAZLI , Başkan vekili ÖKKEŞ ÇİMEN ‘de yer aldı.

Dünya Helâl  Zirvesi ve Helal Expo Fuan'na bu yıl helal gıda, finans,  turizm, kozmetik, tıp, kimya, ambalaj, makine, islami yaşam ve  tekstil gibi birçok sektörün katıldığı Fuara ilgi çok yüksekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15