DUR DURAK BİLMEDEN ÇALIŞIYOR

Onikişubat Belediye Başkan Aday Adayı Sıddık Sezal’ın seçim çalışmaları son hızıyla sürüyor. Sezal, Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Adnan Kozak, KMTSO Başkanı Serdar Zabun ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Kuybu’yu ziyaret etti.

DUR DURAK BİLMEDEN ÇALIŞIYOR


“Hep birlikte Onikişubat” sloganı ile yola çıkanKahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi ve Onikişubat Belediye BaşkanAday Adayı Sıddık Sezal, seçim çalışmalarına dur durak bilmeden devam ediyor.Aday adaylığının açıklamasının ardından sahaya inen Sezal, kurum kuruluş,vatandaş, esnaf ayırt etmeden gezerek, vatandaşın gönlünde taht kurmayaçalışıyor.


Bu kapsamda Sezal, Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı AdnanKozak, KMTSO Başkanı Serdar Zabun ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı AhmetKuybu’yu ziyaret etti.

Burada bir açıklama yapan Sıddık Sezal: “Ziyaretimizin buayağında ticaret ve sanayi ile uğraşan insanlar ile yerel yönetimlerde nasılkararlar alınabilir? Sanayicimizin, ticaret erbabımızın önü nasıl açılabilir?Bu konuları istişare ettik” dedi


5 YILDA BÜYÜK İŞLER YAPTIK

Sezal şöyle konuştu: “Son 5 yıl içerisinde BüyükşehirBelediye Meclisi olarak, Ticaret ve Sanayi için fikir aldık. ŞehrimizdeTomsuklu OSB planı geçirdik. 1/100.000.00 bin, Elbistan Besi OSB yaptık.Pazarcık Kızkapanı mevkiinde yaklaşık 650 hektarlık bir alanı sanayi alanıolarak plan değişikliği yaptık. 1/5000 nazım planı, 1/1000 imar uygulamaplanına geçirdik. Şuanda sanayicilerimize oradan yer tahsis edilebiliyor. Buşehrimiz için çok büyük bir kazanım oldu.


SANAYİCİ KAZANRISA HERKES KAZANIR

Ayrıca Türkoğlu Kılılı’da 78 dönüm alanı sanayi alanıolarak tanımladık. Büyükşehir Meclisi olarak gıda ve imalat sektörüne buradayer vereceğiz. Bu türlü konuları istişare ettik. Belediyelerin 5393 sayılıyasada 14’üncü maddede Ticareti geliştirme görevi var. Bence belediyelerin enönemli çalışmaları bu noktada olmalı. Çünkü ticaret ve sanayi erbabımızın,esnaf ve sanatkarın önünü açarsak onlar şehrimize büyük bir katkı ve istihdamsağlar. Onların kazançları belediyelerin gelirlerini arttırıyor. Şehirdetoplanan verilerin bir kısmı tekrar iller bankası tarafından belediyeye kaynakolarak dönüyor. Dolayısıyla bu tür ticari gelişme direk belediyeye deyansıyacağından hizmetlerin artmasına vesile olacaktır”

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15