DUYAN ŞAŞIRIYOR!

*DİREKSİYON BAŞINA GEÇMEDİM*EHLİYETİM YOK*ARABAM YOK*TRAFİK CEZAM VAR!

DUYAN ŞAŞIRIYOR!

KahramanmaraşlıAhmet Kenardagezer'in başına öyle bir olay geldi ki, duyanları hayretedüşürüyor. Hayatında hiç direksiyon başına geçmediğini iddia eden adama 2009yılında Mersin'den trafik cezası yazılmış. Bu cezanın tahsili için geçtiğimizhaftalarda maaşına bloke konulan Kenardagezer, sesini yetkililere duyurmakistiyor.

 

Ahmet Kenardagezer, 2009 yılında bir aracın ters yöndengitmesinden dolayı kendisine ceza geldiğini söyledi. 9 yıl önce kendisineyazılan trafik cezasını 4 yıl önce, 2014'te öğrendiğini, bu sene 18 Kasım'daise maaşına bloke konulmasının ardından mağdur olduğunu belirterek,yetkililerden yardım istedi.

Kenardagezer, ''Bir dönem kimliğimi kaybetmiştim. Muhtemelenoradan kaynaklı bir durumdan dolayı böyle bir olay başıma geldi. Ben 2014'tebunun için gittim konuştum. Maliye'ye giderek bu durumu izah ettim. Burada benimimzamın olmadığını, araç kullanma ehliyetimin olmadığını belirttim. O dönem buolay kapanır gibi oldu. O günden sonra ses yoktu. Ancak aradan geçen 4 seneninsonunda benim maaşıma bloke konuldu. Yani bana geçen ay gelmiş olsa yarı yarıyaödermişim. Niye bu kadar bekleniyor? Faizlenmesi için mi yapılıyor? Benim 2 binlirama el konulmuş. Hiç haberim yok. Parayı çekemeyince bankaya gittim oradanöğrendim'' dedi.

Ahmet Kenardagezer'ın iddiasına göre, kendisine yazılancezada araç sahibinin ismi, aracın plakası yok. Sadece kendisinin T.C. Kimliknumarasına ve Adına yazılan cezaya itiraz ediyor. Kendisinin ehliyetininbulunmadığını belirten Kenardagezer, ''Ben burada rencide ediliyorum. Bu nasıladalet? Burada büyük bir hata var. Araç sahibi olsam, tamam yazsınlar öderim.Ancak benim ne arabam ne de ehliyetim var. Şu anda bakmakla yükümlü olduğum birannem var. Geçici bir İş'te çalışıyorum. Yakında süresi dolacak ve işsizkalacağım. Bu şekilde ben çok mağdur olurum'' dedi.

İşsiz kaldığı dönemde simit satarak ekmeğini çıkarttığınıifade eden Kenardagezer, ''Ben şuan da maaşım bloke olduğu için 15 gündürihtiyaçlarımı gideremiyorum. Hangi kuruma gittiysem burayla ilgili değildiyorlar. Yetkililere sesimi duyurmak istiyorum. Lütfen bu yanlışlıkgiderilsin'' ifadeleri ile sözlerini tamamladı.

HABER-FOTO: ÖMERFARUK SALMAN

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15