Eczacılar Odası İftarda Buluştu!

Kahramanmaraş 14. Bölge Eczacılar odası tarafından düzenlenen iftar yemeğinde meslekte 25. ve 50. yılını doldurmuş eczacılara plaketleri verildi.

Eczacılar Odası İftarda Buluştu!

Bilimsel eczacılığın akademik kuruluşunun 180. yılı  ''14 Mayıs Eczacılık Bayramı'' etkinlikleri kapsamında AVM'de ''Bilinçli ilaç bilinçli toplum'' konulu resim yarışması düzenlendi. Kervanhanda düzenlenen iftarda ise meslekte 25 ve 50 yılı dolduran eczacılara plaket verildi.

Kahramanmaraş Eczacılar Odası Başkanı Bahtiyar Murat Aras yaptığı açıklamada, ''Bilimsel eczacılığın 180. yılını kutluyoruz. Eczacılık mesleği toplum sağlığı ve hayatının önceliği, insanlarımızın en doğru ilacı kullanması, onların günlük dertleriyle dertleşen ve yaklaşık Türkiye genelinde 26 bin eczanemizde her gün 3 milyon insanımızla bir araya gelen bir hizmet gönüllüleri ordusudur. Biz bu ordunun bir mensubu olmaktan gurur duyuyoruz. Eczacılık mesleğinin islam coğrafyasında temelleri 7. yüzyıla dayanıyor. Batıda ise 13. yüzyılda dayanıyor. Yani batı ile İslam coğrafyası arasında 5 yüzyıllık bir fark vardır ki, İslam medeniyetinin, Türk islam medeniyetinin ne kadar mesafe kaydettiği ve büyük şeyler yaptığının bir göstergesidir bu'' dedi.

Ana temamız anne ve bebekler oldu bu yıl diyen Aras, ''Onlar bizim geleceğimizi temsil ediyorlar. Bu yüzden onların sağlığı bizim için çok önemlidir. Bu yüzden onlara, kullandıkları ilaçlara dikkat edelim. Merdiven altı ürünleri internetten temin etmeyelim. Sağlığın alternatifi yoktur. Eczacılarımızın ve doktorlarımızın danışmanlığı dışında hiç bir türlü ürünü kimse bilinçsizce kullanmasın. Türkiye'nin her köşesinde kasabasında 26 bin eczacı çalışıyor. Sizlere hizmet vermekten, danışmanlık yapmaktan onur duyuyoruz'' diye konuştu.

HABER-FOTO: YAŞAR ERİKLİ

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15