EKMEK FİYATINDA SON KARAR!

Kahramanmaraş'ta ekmek fiyatı belli oldu. Bakanlığın aldığı karar sonrasında bir kilogram ekmeğin fiyatının 5 lirayı geçemeyeceği belirtilmişti. Kahramanmaraş'ta ekmek fiyatı 10 kuruş zamlanarak 1 liradan satılmaya başlandı.

EKMEK FİYATINDA SON KARAR!

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı, "Ekmektemeydana gelecek fiyat değişikliği yüzde 15'i geçmeyecek. Kilogramı 5 lira olanekmeğin fiyatı, 5 lira 75 kuruşun üzerinde olmayacak." demişti.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim BalcıEkmek fiyatlarına ilişkin bir basın açıklaması düzenleyerek, konu ile ilgiliolarak açıklamalarda bulundu. Ülke genelinde, "Ekmek fiyatlarında sessizzam, gizli zam" gibi haberler olduğunu ifade eden Balcı, "İstanbulilinde meydana gelen bu olay çok da gerçeği yansıtmamaktadır. İstanbul'unBeşiktaş, Şişli, Sarıyer ilçelerindeki toplam 84 ticaret odasına kayıtlıfırının ekmek fiyatları ilçedeki sıkıntılardan ve girdilerin daha fazlaolmasından dolayı fiyat değişikliğine gitmesini, tüm İstanbul'a mal edilmesiniveya ülke genelinde böyle bir değişiklik olmuş gibi yansıtılmasının doğruolmadığını düşünüyoruz." diye konuştu.

Balcı, ekmek fiyatlarında uzunca bir süredir değişiklikyapılmadığını belirterek, Türkiye'de 5 lira olan ekmeğin kilogram fiyatının2016 yılının ocak ayında belirlendiğini söyledi. Kahramanmaraş'ta 90 kuruştansatılan ekmek fiyatı, bugün itibari ile 10 kuruş zamlanarak, 1 liradan satışasunulacak.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilenhalk ekmek fabrikasında ise ekmeğe zam yapılamayacağı duyuruldu. Yetkililerdenalınan bilgiye göre, halk ekmeğin fiyat tarifesini değiştirmeyeceği ve ekmeğin75 kuruş olarak satışına devam edeceği bildirildi.

HABER: ÖMER FARUKSALMAN

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17