EKOLOJİK BİNANIN ÇALIŞMALARI TÜRKİYE'DE SES GETİRİYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ekolojik Bina yetkilileri Düzce’nin Akçakoca ilçesinde “TÜBİTAK 4007” projesi kapsamında gerçekleştirilen bilim şenliğine katıldı.

EKOLOJİK BİNANIN ÇALIŞMALARI TÜRKİYE'DE SES GETİRİYOR

30 atölye ve 100’e yakınetkinliğin yapıldığı şenlikte;sportif faaliyetler, kültürel ve sanatsal etkinlikler, sergiler, söyleşiler,konserler ve müzik dinletilerine de yer verildi. Yapılmış olan bilimsel tabanlıatölye ve etkinlikler, ülke çapında alanında isim yapmış kişiler tarafındangerçekleştirildi. Gaziantep Ekolojik Bina’nın da iki farklı atölye ilekatıldığı ’Akçakoca Bilim Şenliği’nde stantlar ve atölyeler yoğun ilgi gördü.Ekolojik Binanın Türkiye’de ilk ve tek olması özelliğinin yanı sıra dikkatçeken atölye çalışmaları şenliğin ilgi odağı oldu. İki gün süren şenlik veatölye çalışmalarına ortalama 20 bin kişinin katıldığı belirtildi. Ekolojikbina yetkilileri, İstanbul, Ankara, Kahramanmaraş gibi birçok şehir tanıtım vebilgilendirme için teklifler aldıklarını ifade ettiler.

  Gaziantep bilimleşenlendi

  Öte yandan"Gazişehir Bilimle Şenleniyor" projesi ile Gaziantep halkı bilimselfaaliyetlerle eğlenceli bir platformda buluştu. Aynı zamanda katılımcılar;bilimsel bilgiye ulaşma sürecini kavrayarak, bilim ve bilimsel süreçlerkonusunda farkındalık kazandı.

  Projeningerçekleştirildiği alanda, uzman kişilerin liderliğinde ve rehberler eşliğindeeş zamanlı olarak farklı kategorilerden 35 atölye çalışması ve dört söyleşigerçekleştirildi.

  GaziantepEkolojik Bina projeye; küçük bir ekosistem olan teraryum yenilenebilir enerjikaynaklarının farklı alanlarda kullanımını anlatan güneş böceği ve rüzgartribünü atölyeleri ile katıldı. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17